Yapı kredi bankası atm limitleri
Yapı Kredi Bankası ATM Limitleri

ATM’ler para çekmek için tercih edilen yolların başında gelir. Para gönderme, para alma, maaş çekme, nakit avans çekme gibi işlemlerimizi kolaylıkla halledebiliriz. Ancak her bankanın kendine ait bir para çekim limiti vardır ve bu limiti aşamazsınız. Bankaya gittiğinizde bankanın belirlediği miktarda parayı günlük olarak çekebilirsiniz. Daha fazla paraya ihtiyacınız varsa eğer o zaman yarını beklemek zorunda kalırsınız. Ancak yine de yapabileceğiniz birkaç durum elbette vardır. Genelde değişiklik göstermeyen bu limitler pandemi dolayısıyla artış gösterdi. 2022 itibari ile limitlere göz atalım.

Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti

Bu yüzden bu bankayı kullananlar bu meblağının dışına çıkamazlar. Yapıkredi bankası müşterileri için para çekme limiti günlük 5000TL dir. Bu limit sizin kartınıza göre değişmektedir. Kartınızın limitini öğrenmek istiyorsanız . Mobil uygulama üzerinden kartınızı Kartlarım – Banka Kartlarım bölümünden kartınızı seçiniz. Ardından Diğer İşlemler – Limit Bilgileri kısmına tıklayınız. Çıkan ekranda atm para çekme limitlerinizi TL, USD , EUR olarak görebilirsiniz.

Yapikredi atm para cekme limiti
Yapı kredi atm limitleri

Her gün sonunda limitiniz sıfırlanmaktadır. Dolar olarak günlük 1000$ , euro olarak ise günlük 1500€ çekim yapabilirsiniz. Atm para çekme limitini artırmak istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Mobil uygulama veya internet şube üzerinden limit değişikliği yapılamamaktadır.

Yapı Kredi ATM Para Yatırma Limiti

Yapı Kredi bankası ATM’leri yırtık, yıpranmış ve ıslak paraları kabul etmemekte ve yatıracağınız miktarlarda 10,20,50,100,200 TL banknotlar halinde olması gerekmektedir. Bir defada yatırılabilecek tutar ise 40 adet kağıt paradan ibarettir ve demir bozukluk yatırmanız mümkün değildir. Kartsız para yatırma imkanları veren Yapı Kredi ATM’lerine bir gün içerisinde yatırabilecek toplam tutar 50000 TL ile sınırlandırılmış.

6 Comments

  1. gece 10da yatırıp ertesi gün gündüz12 de 20 20 yatırabiliyormuyuz yoksa tamamen 24 saatmi geçmesi gerekiyor

    1. 24 saat geçmesine gerek yok . Gün bazında limitler var. Gece 10 da yatırdıysanız saat 12 den sonra tekrar yatırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir