Vakifbank organik kredi
vakifbank organik kredi

Vakıfbank, 11 Ocak 1954 tarihinden bu yana insanlara kaliteli bankacılık hizmetini sunmuş ve her teknoloji gelişimine ayak uydurup ileriyi gören ve gelişen bir banka olmuştur. Her anlamda müşterilerine ihtiyaç, araç, konut ve tarım kredileri sağlamaktadır. Bu dönemlerimizde azalan organik yiyecek nedeni ile bunu teşvik edecek şekilde vatandaşlara kredi imkânı sağlayan ve bu imkanı da düşük faiz olanakları ile sunan Vakıfbank, tarım bankacılığı kolu ile bu işle uğraşan insanlara ayrıcalıklı bir hizmet sunmaktadır. Organik tarımın artması için elinden geleni yapan ve kredi alan kişileri de zor durumda bırakmayan ödeme zamanlarını hasat zamanları ile ayarlayan ülkemiz, vatandaşımız için elinden imkânı sağlayan kaliteli bir bankadır.

Organik kredisi Nedir ?

İsmi ile de anlaşılacağı gibi tarım ile uğraşan kişilere daha kaliteli, organik ve doğal ürünler üretmeleri için uygun faiz imkânları ile sağladığı bir kredi çeşididir. Diğerlerine göre ayrıcalığı ve sadece bu iş için kullanılacağı önemle incelenir ve dikkat edilmektedir. Vakıfbank’ın Tarım Bankacılığı kolu her zaman tarım ile uğraşan kişilere uygun destekli krediler sağlarken bir yenisi “Organik Kredi” ile özel bir seçenek sunmaktadır.

Organik krediden yararlanmak için neler gereklidir?

Daha doğal tahıl, sebze ve meyve üretimi için verilen bu kredi için asıl amacı gerçekten tarım amaçlı mı bu durum görevli çalışanlar tarafından teyit edilmeden bu işlem gerçekleştirilmez. Bunu sağlamak için de birçok farklı koşulun sağlanması gerekmektedir çünkü banka kendini riske atmak istememektedir. Her birey bu krediye sahip olabilir ancak çiftçi kaydı ya da tarım sertifikasının da bulunması kesinlikle gerekmektedir. Ayrıca bu iş için belirli bir yaş sınırı belirleyen Vakıfbank sınırın altında ya da üstündeki kişilere bu hizmeti sağlamamaktadır.

Organik kredi ne kadar destek sağlar?

Teknoloji ile artık yediğimiz ürünler dahi kimyasal olduğundan doğayı, insanı düşünen ve organik tarıma önem veren Vakıfbank, üreticilere Organik Kredi kapsamında en fazla 50 bine kadar % 1.39’luk faiz oranı ile çiftçilere ihtiyaçlarını sağlamaları için hem de dosya masrafı da ödemeyip Vakıfbank’ın daha birçok bankacılık hizmetlerinden ücretsiz bir şekilde yararlanırken, bir yıl hesap işletim ücreti olmayan “Halden Anlayan Nette Mini Tarife” imkânından da yararlanılabilmektedir.  Ödeme seçenekleri de bu krediye özel olarak hasat zamanı ayarlanıp ona göre alınması istenirken 12 aylık vade imkânı ile taksitlendirilip üreticiler tarafından ödenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir