1
1

Vakıfbank Ferdi Sigorta Nedir?

Kişilerin poliçe süresi boyunca aniden, harici ya da sigortalının istemi dışında yaşanılmış olan kaza sonucunda sigortalının ölümü veya sürekli maluliyeti gibi olumsuz durumlara karşı hayat standardını korumaya yarayan sigortaya verilen addır.

Vakıfbank Ferdi kaza sigortası yaptıran kişiler, sevdikleri kişileri daha güvende hisseder nedeni ise; kaza sonrasında ölüm ya da daimî maluliyet yaşandığı durumlarda ailenizin, finansal gücünüzün;

 • Hayat standardı koruma altına alınabilir
 • Primlerinizi ödediğiniz süre boyunca devlet, vergi avantajı sayesinde sizleri teşvik edip ödemiş olduğunu tutarın bir bölümünü geri almanıza olanak sağlar
 • Borçlarınız ödenebilir
 • Geleceğiniz için yatırımınız sürer
 • Eğitim olanakları devam eder

Vakıfbank Ferdi Kaza Sigortası Nasıl Yapılır?

Kişiler, ferdi kaza sigortası yaptırmak için 2 farklı yöntem kullanabilirler. Bunlardan ilki online başvuru yapmaktır. Vakıfbank’ın internet adresi üzerinden işlemlerinizi yapabilirsiniz. İkinci yöntem de Vakıfbank’ın müşteri hizmetlerini arayarak telefon aracılığıyla ferdi kaza sigortası yaptırmanız mümkün.

Vakıfbank Ferdi Kaza Sigorta İptali

İlk olarak sahip olduğunuz ferdi kaza sigortasının sözleşmesini dikkatlice incelemeye almanızı tavsiye ederiz. Çünkü Vakıfbank ferdi kaza sigortasını iptal etmeniz ile ilgili olarak şartlar ve işleyiş şekli sözleşmenizde bulunmaktadır.

İptal işlemlerinizi gerçekleştirmek için Vakıfbank müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ya da yazılı talebinizi banka şubesine verebilirsiniz. Sözleşmede yer alan iptal şartları doğrultusunda ferdi kaza sigorta poliçeniz iptal edilecektir. Ancak prim iadesi, teminat altında olmadığınız güne oranla size geri verilir.

Ferdi kaza sigortaları, sözleşmede yer alan maddelere göre bazı durumları kapsama altına alırken bazılarını da almaz. Bu nedenle poliçeyi hazırlarken maddelere dikkat etmeniz gerekir.

Vakıfbank ferdi sigorta nedir? Nasıl yapılır?

Ferdi Kaza Sigortasında Kaza Olarak Belirlenen Haller

Sigortalı olan kişilerin, aniden meydana gelen zararlı gazların oluşması ve kişinin de bu gazı istenmeyen şekilde soluması sonrasında meydana gelebilecek problemler kaza olarak geçer. Ferdi kaza sigortası dahilinde kas ile sinirlerin kopması, zarar görmesi gibi durumlarda geçerli sayılır. Kişinin kol veya ayağının incinme ve burkulma gibi durumlarında poliçede kaza olarak geçer.

Ayrıca böcek, yılan gibi hayvanların ısırmalarına karşılık ortaya çıkabilecek zehirlenmeler, kuduz gibi olaylarda kişinin yaşamının sona ermesi de kaza niteliğini taşır.

Ferdi Kaza Sigortasında Kaza Olarak Belirlenmeyen Haller

Bazı hastalıklar kaza olarak kayıtlarda yer almaz. Sigorta kapsamı haricinde meydana gelen kazalar güneş çarpması gibi kaza olarak değerlendirilmez. Örneğin; uyuşturucu madde kullanımı, alkole bağlı oluşan olumsuzluklarda ferdi kaza sigortası olarak ele alınmaz. Bunun haricinde sigorta haricinde ameliyat ile ışın tedavisi sonucunda ölüm, fiziksel hasar kaybı da sigortaya dahil değildir. Bunların haricinde;

 • Sigorta dahiline giren kazaların haricinde suda boğulma
 • Suç, cinayet ve olaylara karışma
 • Tehlike içeren bir yerdeki malı kurtarırken yaralanma
 • Sigortalı kişilerin kendisini bilerek tehlikeye düşürmesi
 • Terör hareketlerinde bulunan davranışlarda yer almak

Ferdi Kaza Sigortası Teminatları

Ana unsuru altında 2 farklı teminat ile karşımıza çıkmaktadır. Bunlar; ölüm teminatı ile daimî maluliyet teminatı olarak adlandırılır. Bunların haricinde tedavi ile tazminat masrafları ayrı olacak şekilde veya bir arada teminat altında toplanır.

Ölüm Teminatı: Kazanın olduğu tarih ya da kazanın meydana gelmesinden 1 yıl sonra ölümün gerçekleşmesi halinde oluşur. Bu gibi durumlarda sigorta bedeli ödenir.

Daimî Maluliyet Teminatı: Kazanın oluştuğu tarih ya da kazadan tam 2 yıl sonra herhangi bir sakatlık meydana gelmesi halinde sigorta bedeliniz ödenir. Sakatlanmanın çeşidine bağlı olarak sigorta bedeli, farklı aşamalarda hesapları yapılır ve size geri verilir.

One Comment

 1. 2014 yılında motorsiklet kazası geçirdim 💯/30 engelli raporum var motosiklet ehliyetim yoktu trafik polisinin tuttuğu rapora göre 💯 /100 suçluyum kırmızı ışıkta geçmişim dalgınlık işte alkol kullanmıyorum ferdi kaza sigortasından yaralanabilirmiyim maddi olarak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir