Kredi ve Finans Portalı

Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu ve Faiz Oranları

Kredili mevduat hesabı bilinen adıyla ek hesap, bankanın limit kriterlerine göre limit tanımladığı ve hesapta para olmadığı zaman bile kullanılabilecek kredi hesaplara verilen addır. Ek hesabı yani kredili mevduat hesabını kullandığınız zaman bankaya kullandığınız limite göre faizi ile ödeme yaparsınız ve ödenecek faiz oranı hem kullanılan limite hem de gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Her banka kredili mevduat hesabına bir ad vermiştir ve Vakıfbank ek hesap adı da ‘’Kredili Bankomat’’ olarak adlandırılmıştır.

VakıfBank Ek Hesaba Nasıl Başvurabilirim?

Vakıfbank ek hesaba başvuru kanallarından biri şubeler olmakla birlikte zamandan tasarruf etmek istiyorsanız ve saat gibi bir sınırlama ile karşılaşmak istemiyorsanız;

  • İnternet Bankacılığı,
  • SMS,
  • ATM kanallarından birini de tercih edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ek hesap başvurusu için internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız; Vakıfbank internet bankacılığına giriş yaparak sol tarafta bulunan menüler içerisinden ‘’Başvurular’’ kısmını tercih ettikten sonra ‘’Ek Hesap Başvurusu’’ menüsünü tercih ederek, gerekli bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır.

SMS ile Ek Hesaba Başvuru Nasıl Yapılır?

SMS ile ek hesap limitinin artırılabilmesi için telefonunuzun mesaj bölümüne ‘’EKH’’ yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra aralarında bir boşluk olacak şekilde ‘’T.C. Kimlik numarası’’ ve talep edilen ek hesap limiti yazılmalıdır.

Örnek SMS İçeriği

EKH 12345678900 3000

ATM Aracılığı ile Ek Hesaba Başvuru Nasıl Yapılır?

ATM’den banka kartınızla giriş yaptıktan sonra ana menü üzerinden ‘’Diğer İşlemler’’ menüsü üzerinden ‘’Başvuru’’ menüsü seçildikten sonra “Ek Hesap (EKH) Talebi” bölümü kullanılarak başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Faiz Oranı 2019

Vakıfbank ek hesap kullanımı ile alışveriş ya da ödemelerinizi yapmanız durumunda ay sonunda kullanılabilir limit üzerinden gerçekleştirilmiş olan kullanım limiti dikkate alınarak, faiz tahsilatı yapılmaktadır. Bir örnekle açıklamak gerekirse örneğin 5.000 TL limite sahip ek hesabınız olsun ve ek hesaptaki tüm limitinizi kullandığınızı varsayalım. Bu durumda ek hesap için ödeyeceğiniz faiz miktarı yaklaşık 125 TL civarında olacaktır.

KMH adını verdiklerini Vakıfbank ek hesap faiz oranları güncelle hakkı saklı tutulmakla birlikte gerekli görülmesi durumunda her ay güncelleme yapılmaktadır.

Vakıfbank Ek Hesap Prim Sigortası

Vakıfbank ek hesap prim sigortası, vefat ile sürekli sakatlık için yapılmasının yanı sıra işsiz kalmanız ya da çalışamamanız durumunda da maddi anlamda güvence sağlayarak ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Ek hesap prim sigortası için prim tutarı aylık ek hesaba ait olan borç tutarına göre belirlendiği için aylık değişim göstermektedir.

Ek Hesap Prim Sigortası Teminatları Nelerdir?

Vakıfbank ek hesap prim sigortası teminatlarının ne zaman geçerli olduğunu öğrenebilmek için verdiğimiz başlıklara göz atarak detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ek Hesap Prim Sigortası Vefat Teminatı

Sigortalının vefat etmesi durumunda poliçe teminatı kapsamında ek hesap borcu kapatıldıktan sonra varsa eğer geriye kalan sigorta tazminat bedeli de poliçede belirtilmiş olan hak sahiplerine ödenmektedir.

Ek Hesap Prim Sigortası Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

Sigortalı kişinin sigorta süresi içerisinde bir kaza sonucu hemen ya da kaza tarihinden itibaren iki sene içerisinde malul olarak kalması durumunda ferdi kaza sigortası genel şartlarına göre belirtilmiş olan maluliyet oranları cetveli dahilinde daimi maluliyet tazminatı ödenir.

Ek Hesap Prim Sigortası İstem Dışı İşsizlik / Gündelik Hastane Teminatı

Bordrolu ya da özel sektör çalışanları işsiz kalma durumunda, prim sigortası poliçesinde belirtilen işsizlik teminatı,  ek hesap borcunun kapanması adına bankaya tek seferde ödenir. Serbest meslek sahipleri ise, işsizlik teminatı yerine ancak gündelik hastane teminatından yararlanabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.