Vakıfbank ek hesap
Vakıfbank ek hesap

Kredili mevduat hesabı bilinen adıyla Vakıfbank ek hesap, bankanın limit kriterlerine göre limit tanımladığı ve hesapta para olmadığı zaman bile kullanılabilecek kredi hesaplara verilen addır. Ek hesabı yani kredili mevduat hesabını kullandığınız zaman bankaya kullandığınız limite göre faizi ile ödeme yaparsınız ve ödenecek faiz oranı hem kullanılan limite hem de gün sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Her banka kredili mevduat hesabına bir ad vermiştir ve Vakıfbank ek hesap adı da ‘’Kredili Bankomat’’ olarak adlandırılmıştır.

Vakıfbank Ek Hesaba Nasıl Başvurabilirim?

Ek hesaba başvuru kanallarından biri şubeler olmakla birlikte zamandan tasarruf etmek istiyorsanız ve saat gibi bir sınırlama ile karşılaşmak istemiyorsanız;

  • İnternet Bankacılığı,
  • SMS,
  • ATM kanallarından birini de tercih edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Üzerinden Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ek hesap başvurusu için internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız; Vakıfbank internet bankacılığına giriş yaparak sol tarafta bulunan menüler içerisinden ‘’Başvurular’’ kısmını tercih ettikten sonra ‘’Ek Hesap Başvurusu’’ menüsünü tercih ederek, gerekli bilgileri doldurmanız yeterli olacaktır. Başvurunuzun ardından Vakıfbank ek hesap açma talebiniz işleme alınacaktır.

SMS ile Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS ile ek hesap limitinin artırılabilmesi için telefonunuzun mesaj bölümüne ‘’EKH’’ yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra aralarında bir boşluk olacak şekilde ‘’T.C. Kimlik numarası’’ ve talep edilen ek hesap limiti yazılmalıdır.

Örnek SMS İçeriği

EKH 12345678900 3000

ATM Aracılığı ile Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

ATM’den banka kartınızla giriş yaptıktan sonra ana menü üzerinden ‘’Diğer İşlemler’’ menüsü üzerinden ‘’Başvuru’’ menüsü seçildikten sonra “Ek Hesap (EKH) Talebi” bölümü kullanılarak başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Faiz Oranı 2022

Ek hesap kullanımı ile alışveriş ya da ödemelerinizi yapmanız durumunda ay sonunda kullanılabilir limit üzerinden gerçekleştirilmiş olan kullanım limiti dikkate alınarak, faiz tahsilatı yapılmaktadır. Bir örnekle açıklamak gerekirse örneğin 5.000 TL limite sahip ek hesabınız olsun ve ek hesaptaki tüm limitinizi kullandığınızı varsayalım. Bu durumda ek hesap için ödeyeceğiniz faiz miktarı yaklaşık 125 TL civarında olacaktır.

KMH adını verdiklerini Vakıfbank ek hesap faizi güncelleme hakkı saklı tutulmakla birlikte gerekli görülmesi durumunda her ay güncelleme yapılmaktadır.

Vakıfbank Ek Hesap Prim Sigortası

Ek hesap prim sigortası, vefat ile sürekli sakatlık için yapılmasının yanı sıra işsiz kalmanız ya da çalışamamanız durumunda da maddi anlamda güvence sağlayarak ödeme kolaylığı sağlamaktadır.

Ek hesap prim sigortası için prim tutarı aylık ek hesaba ait olan borç tutarına göre belirlendiği için aylık değişim göstermektedir.

Ek Hesap Prim Sigortası Teminatları Nelerdir?

Vakıfbank ek hesap prim sigortası teminatlarının ne zaman geçerli olduğunu öğrenebilmek için verdiğimiz başlıklara göz atarak detaylar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ek Hesap Prim Sigortası Vefat Teminatı

Sigortalının vefat etmesi durumunda poliçe teminatı kapsamında ek hesap borcu kapatıldıktan sonra varsa eğer geriye kalan sigorta tazminat bedeli de poliçede belirtilmiş olan hak sahiplerine ödenmektedir.

Ek Hesap Prim Sigortası Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

Sigortalı kişinin sigorta süresi içerisinde bir kaza sonucu hemen ya da kaza tarihinden itibaren iki sene içerisinde malul olarak kalması durumunda ferdi kaza sigortası genel şartlarına göre belirtilmiş olan maluliyet oranları cetveli dahilinde daimi maluliyet tazminatı ödenir.

Ek Hesap Prim Sigortası İstem Dışı İşsizlik / Gündelik Hastane Teminatı

Bordrolu ya da özel sektör çalışanları işsiz kalma durumunda, prim sigortası poliçesinde belirtilen işsizlik teminatı,  ek hesap borcunun kapanması adına bankaya tek seferde ödenir. Serbest meslek sahipleri ise, işsizlik teminatı yerine ancak gündelik hastane teminatından yararlanabilmektedir.

Vakıfbank Ek Hesaptan Para Çekme İşlemi Yapılır mı?

Ek hesapta bulunan limitiniz dahilinde nakit para çekebilirsiniz. Nakit avans şeklinde çekim yaptığınız için faiz ödemeniz gerekmektedir.

Vakıfbank Ek Hesaptan Fatura Ödenir mi?

Ek hesap ile faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Ayrıca düzenli ödeme talimatı da verebilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesaptan Havale veya EFT Yapılır mı?

Ek hesap, tıpkı normal hesabınız gibi kullanılabilmektedir. Kullanıcılar ek hesaptan havale ve EFT gerçekleştirebilmektedir.

Vakıfbank Ek Hesap Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Alışverişlerinizi ek hesap kullanarak tek çekimde yaptıysanız cep telefonunuza SMS ile gelen bildirime tıklayarak taksitlendirme işlemini yapabilirsiniz. Bu adımlar uygulandığında Vakıfbank ek hesap taksitlendirme işlemi hızlı şekilde gerçekleşmektedir.

Ek Hesap Limiti Nasıl Artırılır?

Ek hesap limitini artırmak için aralarında birer boşluk bırakmak kaydıyla EKH, kimlik numarası ve talep edilen yeni limit tutarını yazarak 5724’e mesaj atabilirsiniz. Bu işlemleri mobil ve internet bankacılığı kanallarından da yapabilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Geri Ödemeleri Nasıl Olur?

Vakıfbank ek hesabın geri ödemeleri her ayın 15’inde yapılmaktadır. Ödeme günü geldiğinde vadesiz hesabınızdan taksit tutarı çekilecektir. Vakıfbank ek hesap faiz hesaplama için bankanın internet sitesine uğramanız gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir