Traktor kredisi
traktor kredisi

Çiftçilerin tarımsal işletimlerinde kullandıkları en önemli araç vazifesini gören, yapılan işlemler ile çiftçinin eli kolu haline gelerek en zor işleri kolaylaştıran ve gerektiğinde ulaşım aracı olarak kullanılabilen traktörleri devletçe desteklenen programlar dahilinde gerek hibe, gerekse uygun faizlerle bankalardan karşılanan krediler ile sağlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi

Bu kredi yine çiftçinin en büyük destekçisi durumunda olan Ziraat Bankası tarafından verilmektedir.  Sıfır ve ikinci el traktör kullanımı için alacağınız krediyi üç, altı ve on iki ayda bir geri ödemeler karşılığı, alacağınız ürünün yüzde yetmiş beşine kadar kullanabilirsiniz. Kullanılmış traktörler için yaş sınırı ise beş olarak belirlenmiş durumdadır.

Şekerbank Traktör Kredisi

Traktör kredisi imkanını sunan diğer bir banka olan Şekerbank ise 60 ay vadelere kadar kredi imkanı sunarken, sıfır km traktör için yüzde yetmiş beşine  kadar, kullanılmış olanlar için ise beş yaşına kadar yüzde altmış oranında finans sağlamaktadır.

Bankalar genel olarak traktör kredilerini 48 – 60 ay vadeler ile verirlerken, kredi ürünün yüzde yetmiş beş oranında verilmektedir. Ödeme koşulları farklılık gösterir ve aylık ödenirken üç ayda bir, altı ayda bir yada on iki ayda bir ödeme imkanı verilebilmektedir.

Bu kredilere başvurularda traktörün satışını yapan firma gerekli belgeleri hazırlayarak, anlaşmalı oldukları bankalar ve finans kuruluşları ile sizleri çok uğraştırmadan gerekli işlemleri yerine getirmektedir. Sizlere kalan sadece imzalar ile satışını almak ve zirai tarım işlerinize başlamak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir