Kredi tahsis ucreti olmayan kredi
kredi tahsis ucreti olmayan kredi

Yasal olarak yapılan düzenlemeler sonrasında bankalardan kullanılan kredi ürünleri için bankalar belli bir miktar olarak Kredi Tahsis Ücreti kesintisi uygulamaktadır. 2016 yılı öncesi masraf adı altında yapılan bu kesintiler farklı başvuru kanalları ile geri alınabiliyorken şu anda bu kesintilerin iadesi mümkün değil.

Bankalar zaman zaman yaptıkları kampanyalar ile kredi ürünlerine cazip bir noktaya taşıyarak müşteri kitlesine ulaşma çabasında oluyorlar. Bu çabalardan birisi de TEB Kredi Tahsis Ücreti Olmayan Kredi olarak son zamanlarda reklam platformlarındaki yerine almış durumda.

CEPTETEB Kredi Başvurusu

TEB bankasının dijital başvuru platformu olan CEPTETEP başvuru yapmak isteyen müşterilerine sunduğu kolaylıklar ile 2,5 dakika gibi bir süre içerisinde işlemlerini tamamlama imkânı veriyor. Başvuru için sayfaya gidildikten sonra birkaç adımda başvuru yapılarak sonuç bilgisine ulaşılabiliyor ki, burada alacağınız miktar ile ödeme yapacağınız taksitler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirken hesap makinesi ile farklı hesaplamalar yaparak işlem sonuçlarına bakabiliyorsunuz. Başvuru sırasında istenilen bilgiler ise öncelikle TC numaranız ve Cep Telefonunuz. Giriş yapılmasının ardından cep telefonunuza SMS yolu ile gelecek kod ile doğrulama yapıyorsunuz ve kredi bilgilerinin girişini sağlıyorsunuz. Ardından çalışma, iş yeri bilgileri ve adresi ile kredi ürünü hakkında bilgilerinin girişini sağlamanız gerekiyor. Kimlik bilgilerinin de işlenmesinin ardından başvuru sonuçlandırılmış oluyor ve başvuru kredi onayına ait bilgiler yine SMS kanalıyla sizlere iletiliyor.

Kredi Ödeme Planı

CEPTETEB kredi başvurusu limitleri 1000 lira ile 20 bin lira arasında sınırlandırılmış durumda. Maksimum kredi vadesi 48 ay olan bu ürün için 20 bin lira almanız karşılığında aylık 624,03 lira toplamda 29 bin 953 lira ödüyorsunuz. Burada Kredi Tahsis Ücreti ödemezken bu ürünün en çok kesinti miktarı ise 713,75 lira ile Sigorta Masrafı dikkati çeken hususlardan.

%  1,39 oranlarındaki kredi faiz miktarının yıllık maliyet oranı % 21,958 ile %23,6971 arasında değişkenlik gösteriyor.

Nasıl CEPTETEB’li Olunur?

Türkiye Ekonomi Bankasının resmi internet sitesi olan cepteteb.com.tr adresine giriş yapılarak ya da Mobil bankacılığına girilerek “Hemen Başvur” ikonu ile gerekli form bilgilerinin girilmesi ile bu işlem için ilk adım atılır. Daha sonra bankanın destek merkezinden müşteri hizmetleri sizi arar ve sizi bankanın müşteri yapmak adına randevu alarak sizin yanınıza kadar gelir ve gerekli imzaları alarak sizi CEPTETEB’li yapar. Ardından da açılacak hesabınıza bağlı olarak banka kartınızı size teslim eder ve sizde bankanın müşterisi olarak hizmetlerinden yararlanmaya başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir