Her ne kadar mantığı aynı olsa da; farklı isimler altında kredi kartlarından nakit ihtiyacını karşılama prosedürleri aynı protokollere bağlı olarak tüketicilere sunulmaktadır. Faaliyette bulunan onlarca banka müşterilerine kredi kartı ürünlerini sunarken bu kartlara farklı kampanyalar dahilinde nakit çekim hakkı da tanımaktadırlar.

Kredi kartından nakit çekim olanağı veren bankalardan birisi de TEB. Müşterisinin kredi notu, geliri ve kişinin ihtiyacı ile talebi doğrultusunda belirlenen kredi kartı limitleri kredi imkânı tanıyan Şimşak, Türkiye Ekonomi Bankasının sunduğu kredi pazarlarından birisi sadece. Şipşak Kredi kredi kartınızda bulunan limitler ile 250 lira ile 10000 lira arasında nakit çekebiliyorsunuz. Çekilen nakit için prosedür, sözleşme, banka şubesine gitme gibi bir engeliniz bulunmuyor. Çektiğiniz Şipşak parayı ise minimum 3 ay ile maksimum 12 ay vadeye bölerek taksitler eşliğinde ödeyebiliyorsunuz.

Şipşak Ne Kadar Çekebilirim?

Kredi Kartınızla istediğiniz ATM’den Şipşak Krediyi çekebilirsiniz ancak tüketicilerin şöylede bir sorunu bulunuyor. O da ATM’den çekebileceğiniz rakam günlük 2 bin lira iken, günlük ise 4 bin lira ile sınırlı. Yani 10 bin lirayı tek kerede çekemiyorsunuz. Bu çekimi yapabilmeniz için ise ayrıca masraf ödemek zorundasınız.

Fakat TEB internet bankacılığını kullanıyorsanız alacağınız bu krediyi istediğiniz yere eft, havale yapabilir istediğiniz gibi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Şipşak Para Çekimine Engel Hususlar

TEB Kredi kartına sahip iken, bir yıl içerisinde 3 dönem boyunca asgari tutarının altında ödeme yapanlar, son ödeme gününü geçiren kişiler kart borcun tamamının ödenmesine kadar nakit çekimi yapabilmeleri mümkün değildir. 2013 yılında yapılan yasal düzenleme ile bunun önüne geçilmiştir. Bunun için kredi kartından nakit çekemezler.

Şipşak Para Örnek Hesaplama

TEB Şipşak 5 bin lira kullanan kişiler ise 480 lira olarak 12 ay boyunca ödeme yapacaklar. Bunun için ise 760 lira faiz öderken toplam 5 bin 760 lira ödemiş olacaklar. Bununla birlikte kredi tahsis ücreti  gibi masraflarda kesilebilir. Kredinin faiz oranı ise kredi kartlarının maksimum düzeydeki faizi olan % 1,84’tür.

Kredi kartından nakit avans çekiminin Türkiye Ekonomi Bankasına göre ismi şipşak nakit para çekimi, kişinin anlık para ihtiyacını karşılarken, taksit taksit ödeme kolaylığı sağlanmış oluyor.  En pratik çözümünden birisi ise 7-24 istediğiniz zaman bu nakit çekimi hakkını kullanabilmeniz oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir