Kredi kartindan eft 1
kredi kartindan eft 1

Ceplerimizdeki cüzdanlarımızda birden fazla yer edinen ve alışverişlerimizin ilk ödeme  yöntemleri arasında yerini alan kredi kartları sahiplerine sayısız kolaylıklar sunuyor.

Nakit paramız olmasa dahi post cihazının olduğu her yerde ödeme imkanı veren kredi kartı ürünleri arasına para aktarma işlemi de aldı. Farklı bankacılık kanallarını kullanıyorsanız hesabınızda para olmadığında istediğiniz kişinin hesabına kartınız üzerinden Eft yapabiliyorsunuz.

Hangi Kredi Kartlarından Eft Yapabilirim?

Onlarca bankanın faaliyet gösterdiği finans piyasasında kredi kartından Eft işlemini henüz her banka bünyesinde bulundurmuyor. Başlıca Eft yapma özelliğine sahip bankalar ve kredi kartları şöyle.

– Garanti Bankası Bonus Kredi Karıt
– TEB Bonus Kredi Kartı
– Akbank Axess
– Yapı Kredi Bankası – World Kart
– İng Bank Bonus Kredi Kartı

Kredi Kartınızdan Eft yapımı için bankanıza normal kart faizleri dışında komisyon ödemeniz gerekeceğinden buruda komisyon miktarlarına dikkat edilmelidir. Kredi kartınızla Eft yapmak sizin adınıza masraflı bir işlem görünse de paranın gönderimi sizlere önemli etkenlerden de kurtarmış olabilir. Psikolojik olarak borcunuzu ödediğinizden dolayı rahatlamış hissedersiniz. Bir bakıma kişilere borçlu olacağınıza bankaya borçlu olmak daha uygun  olabilir.

TEB Bonus Kart İle Eft Yapma

Yapmanız gereken para aktarımı için TEB bonus kredi kartı kullanan kişiler istedikleri takdirde düzenli EFt talimatı da verebiliyor. Bu talimat ile zihninizi dolduran hususlardan arınabilir ve unutma ihtimaliniz ortadan kalkmış olur. TEB Bonustan yapacağınız her 100 liralık EFT için 3,15 lira komisyon ödemek gerekiyor. İsterseniz % 1,84 faiz oranı ile taksitlendirme yaparken için komisyon ödemezsiniz.

Akbank Axess İle Eft Yapma

Kişilerin en çok para aktarma işlemini çeşitli kiralar, aidatlar ve taksitler teşkil ediyor. Bu işlem için Akbank’ın Axess Wings kart sahipleri gönderdikleri tutar üzerinden % 4,5 oranında ücret karşılı para aktarımı yapabiliyor. Kart limitinizin tamamını da gönderebilmeniz mümkün.

Garanti Bankası Bonus Kart İle Eft Yapma

Garanti Bankasına ait Bonus Kredi Kartından Eft yapmanızın en önemli özelliği hesap ekstrenize alışveriş yapmış gibi yansıyor olmasıdır. Fakat bu durum komisyon kesilmeyeceği anlamına gelmiyor. Bonus kartı Eft ücreti gönderilecek tutarın % 3,50 ile bu rakama 3 TL eklenmesi karşılığı yapılıyor. Günlük 5 bin lira yapılabiliyorken bu limit aylık 10 bin lira ve yıllık ta 100 bin lira ile sınırlı.

Yapı Kredi Word Kart İle Eft Yapma

Kredi kartından Eft olanağı sağlayan Bankalardan Yapı ve Kredi Bankası, müşterilerine sunduğu bu hizmet için gönderilen para miktarının % 3’ü oranında komisyon ve 3 lira işlem ücreti tahlisi yapıyor.

İng Bank Bonus Kredi Kartı İle Eft Yapma

İng Bank karttan para gönderim işlemi biraz daha farklı yollardan olanak veriyor. Taksitli olarak yapabileceğiniz bu işlemi % 1,99 faiz ile 9 aya varan vadelerde yapabiliyorsunuz. Günlük limit 4 bin lira olan bu işlemi İng Pegasus Plas kart sahipleri de gerçekleştirebiliyor.

HSBC Advantage ile Eft Yapma

Tek seferlik ve düzenli talimat ile Advanntage kartınız ile Eft yapmak için internet bankacılığına, telefon bankacılığına ya dan banka şubesini ziyaret etmeniz yeterli oluyor. Bununla birlikte en yakın ATM üzerinden de bu hizmeti alabiliyorsunuz.

Genel olarak bakıldığında kredi kartından Eft işlemi için en az komisyon ve ücret ödeyeceğiniz bankanın TEB olduğunu ve kredi kartında Bonus Kredi Kartı olduğunu söyleyebiliriz. Göndereceğiniz her 100 lira için 3.15 lira ücret ödemeniz gerekiyor fakat bu işlemi göndereceğiniz limit ile değişiyor.

Kredi Kartından, Kredi Kartına EFT Olur mu?

Bankalar Eft talimatlarını alırken göndereceğiniz kişinin İBAN numarasını talep etmektedirler. İBAN bulunmadığı zamanlarda normal hesap numarası girişi ile bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat bankacılık kanalları üzerinden Kredi kartı ödeme ve başka banka kredi kartı ödeme seçeneğini seçtikten sonra imkan veren bankaların sisteminde hesap seçimi sırasında kredi kartından seçeneği ile bu hizmeti alabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir