Teb hersey dahil konut kredisi
teb hersey dahil konut kredisi

Konut sahibi olan kişiler bu duygulardan uzak olsalar da, bir kiracı için en büyük yük oturduğu eve kira ücreti ödemektir. Bir çok kiracı için bu durum sanki parasını sokağa atmak gibi bir his oluşturur. Bir ev sahibi olmak için birden fazla neden sayılabilir. Bu nedenlerden birisi kira ücreti iken, ev sahibi ile gelişen olaylar da cabasıdır.

Özellikle bayanların hayallerini süsleyen ev sahibi olmak, konutların fiyatlarının yüksek olması, para birikimi sonrasında alınamayacak bedellere tekabül etmesi neredeyse ulaşılamayacak kadar uzakta durabilir. Düşük gelire sahip, özellikle asgari ücretle çalışan kesimin konut sahibi olmasının en kolay yolu ve neredeyse tek yolu ise banka kredileridir. Kişi ev alacaksa ve birikimi bulunmuyorsa mecburen bankalardan alınacak konut kredileri ile mümkün. Fakat kredi ile alınacak evlere maalesef masraflar ödenerek sahip olunabiliyor. Konut kredisi masrafları peşinde ağır yükler getirecek bedellere ulaşabiliyor.

2017 yılında krediyle konut alımı esnasında oluşabilecek konut kredisi masrafları hakkında ayrıntılı olarak makalemizde bilgiler vermiştik. Alacağınız evin bedellerine göre daha yüksek oranlarda oluşabilecek bu masraflar dahilinde ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti, hayat ve konut sigortası, tapu harcı ve kredi tahsis ücreti adı altında kesintilere maruz kalınmaktadır. Bu kesintilerin önemli meblağlar oluşturması ev sahibi olma arayışındaki kişileri deyim yerindeyse kursağında bırakabiliyor. Ev alımında ödeyeceğiniz peşinat miktarı ise çok ayrı bir konu.

Sabit gelirli kişilerin ev sahibi olmasında karşısına ek masrafların çıkması ile zor durumda kalmalarını önlemek, daha çok kredi potansiyeli yaratmak adına düzenlenen kampanya ile  TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi imkanını müşterilerine sunuyor. Tahsis edilen her şey dahil konut kredisi için ödemeniz gereken masraflar banka tarafından karşılanıyor ve sizde kredi vadeniz boyunca taksitle ödemiş oluyorsunuz.

TEB Her Şey Dahil Konut Kredisi Başvurusu

Elbette bütün dijital kanallar üzerinden bu krediye de başvuru yapabiliyorsunuz. Ancak en mantıklısı bir banka şubesi ile görüşerek hareket etmeniz sizin için artı bir davranış olabilir. Çünkü netten yapılan başvurular ile sizin dikkat edemeyeceğiniz, yada uyarılamayacağınız hususlar hakkında müşteri temsilcisi size daha mantıklı aktarımda bulunabilir. Yada en azından TEB Müşteri Hizmetleri Telefonu 0 850 200 0666 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Başvuru esnasında klasik kredi başvuru evrakları talep ediliyor olsa da, asıl önemli husus sizin alacağınız konutu bulmanız, beğenmeniz ve gerekli pazarlığı yapmanızdır. Bu işlemler sonucunda evin tapu fotokopisi ile başvuru yapılması esas olandır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir