Kredi ve Finans Portalı

Tatillerde Açık Olan Banka Şubeleri

Resmi tatiller ile hafta sonları gibi bayram günlerinde de yasal olarak banka şubelerinin kapalı olması gerekir, ancak kişilerin finansal işlemleri dijital bankacılık ortamlarında yürütülebiliyor olsa da banka şubesinden yapılması arz eden hususlar olabilmektedir. Sonuçta kişilerinde kendi finans hayatları kendisi için önemlidir.

Bayram Tatilinde Açık Olan Banka Şubeleri

Kişilerin bankayla işlemi her zaman olabilir. Bu tarz durumların hafta sonuna veya bayram tatiline gelmesi kişide büyük bir strese ve kayba sebebiyet verebilir. Genellikle insanlar bayram tatillerinde veya hafta sonları bankaların açık olmadıklarını düşünürler. Fakat aslında alışveriş merkezlerinin ve büyük marketlerin içerisindeki bazı banka şubeleri hafta sonları ve bayram tatillerinde de hizmet vermektedir.

Tatil günlerinde alışveriş merkezlerinde yoğunluklar yaşanır. Bankalarda AVM’lerde yaşanan bu yoğunluğu fırsat bilerek buralarda bulunan şubelerini açarlar. Tabii bu durum her banka için geçerli değildir. Genellikle hafta sonları ve bayram tatillerinde alışveriş merkezi veya marketlerdeki şubelerini açan bankalar; Garanti bankası, İş Bankası, Yapı Kredi bankası ve Akbank’tır. Yalnız bu bankalar açık olmasına rağmen EFT işlemi bayram tatilinde veya hafta sonları gerçekleştirilemez. Bunun sebebi ise EFT işleminin Merkez Bankası tarafından gerçekleştirilmesidir. Fakat bu bankalardan havale işlemlerinizi veya kredi ödemesi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle telefon alımlarına getirilen kredi kartı alışveriş kısıtlamasının ardından teknoloji satışı yapan şirketler anlaşma yaptıkları bankalardan bir personel bulundurularak kredi kullanımı imkanını müşterilerin ayaklarına kadar getirmektedir. Küçük rakamlar karşılığında dahi kredi kullanabileceğiniz bu yöntem ile bir bakıma banka şubesi açık tutulmuş olur.

Bayram tatilinde veya hafta sonu bankanızın bir şubesinin açık olup olmayacağını bankanızın çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Enerji Kimlik Belgesi Ne İşe Yarar?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.