Sıfır faizli konut projeleri
sıfır faizli konut projeleri

Ev satın almak isteyen vatandaşlar için Emlak GYO tarafından faizsiz kredi ev başvuruları başladı. Birçok firma ve müteahhit faizsiz ev kredisi kampanyası olanağı sağlamaya başladılar. 240 ay 20 yıl ve 60 ayda sıfır faizli projelere ilgi her geçen gün artmaya başladı. Bazı illerimizdeki yerel firmalarda projeye katılmak istiyorlar. Devletimiz tarafından birçok firmaya destek veriyor. Çünkü her kadar ev olursa vatandaşlarımız daha fazla yararlanabilecekler.

Konut Satışlarında Artış Faiz Ve Fiyatlarda Düşüş

2017 yılında 50 binden fazla ev, uygun faiz oranlarıyla vatandaşlarımıza dağıtılacak. 105 projeden oluşan kampanyaya Gebze, Bursa Ankara, Nevşehir, Konya, Denizli illerimizde üretilen evler de dahil edildi.

Türkiye genelinde Bolu, Kayseri, Gaziantep, Konya, Samsun gibi illerimizde hizmet veren yerel firmalarda projeye dahil olmak istiyor. Eğer firmaların isteği kabul edilirse, Türkiye’de birçok ilde sıfır faizli konut imkânı ve 240 ay 20 yıla kadar da uzun vadeli konut kredisi vatandaşlarımızın hizmetine tutulacak.

Emlak GYO Faizsiz Kredi İle Satılan Evler Ve Bazı İllere Göre Projeler

Konya MERAM TEMAŞEHİR PROJESİ

Konya MERAM Temaşehir Konya Projesi dahilinde 1+1,2+1,3+1,4+1,5+1,6+1 gibi seçeneklerde evler de mevcut.

Niğde MERAM Konutları

Niğde Merkez Meram Konutları; proje dahilinde 2+1,3+1,3+1 dubleks ve 4+1 gibi seçenekleri bulunuyor. Fiyatlar 328 bin lira ile 559 bin lira arasında değişebiliyor.

Ankara ÇAYYOLU Projesi

Ankara Çankaya’da Koordinat Çayyolu Projesi için başvurular alınmaya başladı. Ankara ilimizdeki vatandaşlarımız diğer illerde bulunan sıfır faizli ev kampanyası için oldukça ilgili olduğu öğrenildi.

İstanbul SARIYER Projesi

İstanbul Sarıyer Faizsiz kredi ile ev projeleri; Sarıyer semtinde el alabilmek için Zekeriya köy bölgesindeki Emlak GYO konutlarına başvuru yapılması gerekiyor. Sarıyer semtimizde Köy Zekeriyaköy ve Maslak 1453 İstanbul projeleri de bulunuyor.

Körfezkent Projesine Kocaeli ve çevresindeki vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriliyor. Körfezkent konutları doğa ile içiçe yaşamak için en uygun yerlerden biri olacağı belirtiliyor.

Maket Ev Üzerinden Konut Alımları

Son yıllarda tüketicilerin en çok tercih ettikleri hususlardan birisi olan maket üzerinden, henüz yapımına başlanılmamış projeleri görsel unsurlardan seçerek ev alımı oldu. Bu satış işlemi dolandırıcı olan kesimin iştahını artırırken aynı zamanda gerçekten konut yaparak satış yapan kişilerinde güveninin zedelenmesine yol açtı. Mağdur olan binlerce kişinin  ardından yapılan yasal düzenlemeler tüketicileri bir nebze olsun rahatlatmış durumda. Yine de haklarını bilmeden faiz yükünün altında kalmamak için maket evleri incelerek konut alımı yapan vatandaşların bulunması üzücü. Bu nedenle tüm mecralarda ev alımlarında ne gibi bir işlem yapılması gerektiğinin duyuruları yapılıyor. Sizde maket üzerinden bir ev almak istiyorsanız Senetli Konut Alımlarında Mağdur Olmayın! başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir