Lada urban
lada urban

Bir dönem Samara modeli ile Türkiye’de satış rekorlarını alt üst eden Rus Otomotiv devi Lada, uzun bir aradan sonra yeniden Türkiye’de satışa çıkarılıyor. Uzun süredir satışının yapılmadığı Lada’nın yıllardır yeni modelleri ile tekrar otomotiv sektöründeki yerini alacağına dair haberler yapılırken, tüketicilerin merak ettikleri haber yine Lada Türkiye Distribütöründen geldi.

Yenilenen lada.com.tr adresinde araçlar hakkında ayrıntı bilgi bulunmazken herkesin merak ettiği araç fiyatları henüz açıklanmamış. Fakat yapılan açıklamada Ocak 2018 tarihinden itibaren fiyatların duyurulacağı hususunda.

Lada’nın modelleri olan Granta, Kalina, Vesta gibi araçları henüz internet sitesine girmemesine rağmen Lada XRay modeli ile birlikte ilerleyen dönemde Türkiye’de satışına başlanacağı bekleniyor.

Satış rekorları kıran araç yeniden türkiye'de

Henüz Lada Niva Urban modellerinin tanıtımının yapıldığı sitede araçlara ait fotoğraflarda ve teknik bilgilerde bulunuyor. 4×4 klasmanında üretilen araçların 1700 cc motor gücüde benzinli motora sahip, 3 ve 5 kapılı olduğunu da hatırlatalım.

Türkiye’de 50’ye yakın servis ağı bulunan Lada satışlarının başlamasının ardından bu sayıyı yükselteceği gelen haberler arasında yerini koruyor.

Satış rekorları kıran araç yeniden türkiye'de

Off-Road severleri heyecanlandıran Lada Niva ve Niva Urban’ın geniş iç hacme sahip, daha güçlendirilmiş ve daha konforlu bir araç olarak Türkiye yollarındaki yerini alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir