Lada vesta ne zaman yollarda olacak
lada vesta ne zaman yollarda olacak

90’lı yıllarda Türkiye pazarına hızlı girişi ile üst üste en çok satan araba olma unvanını ele geçiren Lada, Samara modeliyle ön plana çıkmıştı. Yıllar geçtikçe aynı model arabayı üretmeyi sürdüren Lada, daha iyi bir model olan Vega modeli ile büyük beklentileri karşılamaya çalıştı.

Lada Türkiye’de ucuz olması, yakıt tüketiminin az olması özellikle kasasındaki sağlamlık açısından Rus tankı adını almış olsa da; ülkemize ayak uyduramadığı noktaları da beraberinde getirmiş oldu. Özellikle Vega’larda iklime dayalı olarak hararet sorunları yaşanmıştı.

Uzun süredir Türkiye’de yeni modellerin satışını gerçekleştirmeyen Lada; Rusya’da üretiminin tamamlanmasının ardından satışa çıkarılan Vesta modeli ile Türkiye’de ucuz araba, konforlu araba, donanımı yüksek olan araç beklentilerini karşılayıp karşılamayacağı merak konusu oldu. Türkiye’de ve Avrupa’da aracın satışa sunulacağı açıklanmasına rağmen henüz ciddi bir adım atılmış değil.

Lada Vesta Teknik Özellikleri

 106 beygir gücündeki motara sahip Lada Vesta 1,6 lt motor ile satışı sunulacak. Hatchback seçeneği henüz olmayan aracın sedan modeli ise 148 nm tork güce sahip iken, özellikle aracın tasarıma önem verilmiş. Türkiye’de kişilerin nasıl bir araç bekleyeceği hususundaki beklentileri karşılayıp karşılamayacağı ise merak konusu.

Lada Vesta Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Teknik olarak aracın satışında bir problem bulunmayan Vesta’nın satışına bu yıl başlanacağı beklenirken her kesimden kişilerin merak ettiği fiyatı ise Rusya’da belli olmuş durumda. Tasarımı ile yaradılışından sonra yollarda yerini alan Vesta 590 bin Rus Rublesi ile satışa çıkarılmış durumda ve bu miktarın Türk Lirası olarak karşılığı ise yaklaşık 30 bin lira. Tabi bu fiyatın üzerine ÖTV eklenmesi muhtemel alternatifler arasında. Yine de aracın sıfır km fiyatının 40 bin lirası geçmemesi muhtemel olarak ihtimaller arasında. Bu rakam kullanılmamış bir araba almak isteyenler için mükemmel bir fırsat olarak görünebilir.

Lada Vesta Tasarımı Nasıl?

Oldukça uzun süren çalışmalar sonucu ve deneme testleri ile yollardaki yerini alan Vesta, modern ve agresif bir çizgiye sahip olarak karşımıza çıkıyor. İç konsolunun modern yapısı, multimedya kullanımının yapılması, olmazsa olmaz klima dikkat çeken hususlar. Led far kullanımı ise şık bir görüntü oluşturmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir