Ptt bank iban ve hesap numarası
PTT Bank IBAN ve hesap numarası

Ülkemizin en güvenilir kamu kurumları arasında yer alan PTT Bank, PTT tarafından kurulmuştur. Bankacılık ürün ile hizmetlerini müşterileriyle buluşturmayı amaçlayan yeni bir kuruluş olarak yer alıyor. Günümüz şartlarında PTT Bank sayesinde birçok müşteri, oldukça uygun şartlarda bankacılık hizmetlerinden faydalanma olanağı sağlıyor. Ayrıca PTT Bank sayesinde kredi, kredi kartı ürünlerini kullanabilir, bu ürünlerin ödemelerini gerçekleştirebilir, fatura-kurum ödemeleri yapabilirsiniz.

PTT Bank Nedir?

Kamu bünyesi altında faaliyet gösteren, PTT tarafından kurulmuş ve bankacılık alanında hizmet sunan bir kuruluş olarak adlandırılır. Diğer tüm bankalarda yapılan bankacılık işlemlerinin aynısı PTT Bank’ta da yapılabilir.

PTT Bank Kullanımının Avantajları Nelerdir?

PTT Bank müşterilerine banka hesabından kredi, kredi kartı gibi birçok hizmet sağlamaktadır. İsteyen müşteriler, diğer bankalara kıyasla daha avantajlı sunulan imkanlardan yararlanabilmektedir.

PTT Bank, emekli maaşını çeken müşterilerine uygun faiz oranları ile kredi imkanı sunmaktadır. Müşteriler kredileri uygun şartlarda geri ödeyebilmektedir. Üstelik PTT Bank’ın kullanımı diğer bankalara kıyasla daha kolaydır. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan banka ve ATM şubeleri ile işlemler kolaylık gerçekleştirilebilmektedir. PTT Bank ATM’lerinden günün 24 saati boyunca para yatırma ve çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

PTT Bank müşterileri, bazen İnteraktif Posta Çeki numarası veya bir başka ifade ile İPÇ sayesinde tüm işlemlerini yapabiliyor. PTT Bank İPÇ şifrenizi şubelerden ya da internet bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Bank IBAN

Diğer bankalarda kullanılan IBAN numarası ile PTT Bank’ta kullanılan IBAN numarası aynı hizmeti kapsamaktadır. PTT Bank ile gerçekleştireceğiniz tüm bankacılık hizmetlerinde IBAN numarasına ihtiyaç duyarsınız. Para transferi yapmak istediğiniz an parayı göndereceğiniz kişinin IBAN numarasını doğru şekilde bilmeniz önemlidir. Ayrıca yurt dışı para transferlerinde de aynı durum söz konusudur.

Ptt bank iban ve hesap numarası
Ptt bank iban ve hesap numarası

PTT Bank Hesap Numarası Öğrenme

PTT Bank hesap numarası öğrenme işlemi diğer taraftan müşteri numarası öğrenme işlemi anlamına da gelir. Müşterilerin hesap numaraları mevcut kartın ön kısmında yazılıdır ve toplam olarak 8 rakamdan oluşur. Sizin hesabınıza para gönderecek olan kişiye bu numarayı verdiğiniz zaman para hesabınıza otomatik olarak geçer.

PTT IBAN numarasını öğrenme işlemini aşağıdaki yollarla gerçekleştirebilirsiniz:

  • PTT müşteri hizmetleri,
  • İnternet bankacılığı,
  • PTT ATM’leri.

PTT Kart IBAN Numarası Sorgulama

PTT IBAN numarası sorgulama işlemini gerçekleştirmek isteyen kişiler, numara öğrenme sisteminden yararlanabilmektedir. Ancak kişisel olarak IBAN numarasına sahip olarak diğer bankalardaki gibi para transfer işlemlerini yapamazlar. Bunun en büyük nedeni ise; müşterilerin PTT Bank IBAN numaralarının mevcut olmamasıdır. PTT Bank IBAN numarası almak isteyen müşterilerin ilgili internet adresi üzerinden yararlanmaları söz konusu değildir. PTT Genel Müdürlüğü, sadece hesap numarası üzerinden para transfer işlemlerinin gerçekleştirilmesine olanak tanımaktadır.

PTT Kart Bakiye Öğrenme

PTT kart bakiyesini öğrenmek için birkaç yöntem mevcuttur. İlk yöntem en yakın PTT şubesine giderek müşteri hizmetlerinden numara almaktır. Diğer yöntem de PTTMatik sistemini tercih etmektir. PTT kartınız ile birlikte PTTMatik aracılığıyla kart şifrenizi girdikten sonra hesap bilgileri kısmında yer alan hesap bakiyesi öğrenme seçeneğinden gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

5 Comments

  1. maaşımın yattığı ibanı nedense bir türlü alamıyoruz ne ptt ne internet cevap veremiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir