Pepkart
pepkart

PeP Kart Nedir?

PeP, 13 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan lisans almış ve Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. şirketine ait olan elektronik para ve ödeme hizmetleri kuruluşudur.

PeP sanal kart, klasik sanal kartlardan çok daha güvenli bir şekilde tasarlanmıştır. PeP sanal kart almak için tek yapmanız gereken PeP resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapmaktır. PeP sanal kart, talep edilmesi durumunda üretilerek hemen kullanılabilir ve ücretsizdir bir karttır. Üstelik her alışveriş sonrasında numarası değiştiği için oldukça güvenilir bir karttır. Bir ay içerisinde en fazla 50 tane değişik sanal kart numarası üretilebilmektedir.

Pep kart nedir?

Nasıl PeP Üyesi Olunabilir?

PeP üyesi olmak için Pep mobil uygulaması ya da internet şubesi üzerinde bulunan başvuru formu doldurularak PeP kullanıcısı olunabilmektedir. Elektronik para kullanıcılarından Masak tebliği gereği basit kimlik doğrulaması gerektiği için başvurusu esnasında T.C. kimlik numarası, isim ve soyadı ile doğum tarihi bilgileri zorunlu istenmektedir. Verilen bilgilerin doğruluğu ise, kimlik paylaşım sistemi üzerinden kontrol edilmektedir. Ayrıca başvuru esnasında cep telefonu numarası istenilerek, cep telefonu doğrulaması yapılmakta olup, doğrulama yapılamayan başvurular onaylanmamaktadır.

PeP mobil uygulamasına ulaşmak için App Store ve Play Store sanal mağazaları kullanılarak, program cep telefonlarına indirilebilmektedir.

PeP Ürünleri Nelerdir?

PeP ürünleri arasında para isteme, para transferi, kurum ödemeleri, akaryakıt ve PEP kart yer almaktadır.

PeP hesabı üzerinde bulunan elektronik bakiye sayesinde online uygulamalar aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı para transferi yapılabilmektedir.

Para İsteme işlemi için PeP müşterileri para isteyecekleri kişinin cep telefonu numarasına SMS aracılığıyla bildirim göndererek, taleplerini ileterek ödeme alabilmektedir. Şayet mesaj gönderilecek kişi PeP müşterisi değilse, SMS olarak gönderilmiş olan link üzerinden para gönderme işlemini kullanırken; PeP müşterileri uygulamalar üzerinden para isteyen kişiye para gönderebilmektedir.

Akaryakıt almak için PeP uygulaması kullanmak yeterli olmaktadır. Bu sayede anlaşmalı olunan OPET istasyonlarından araçlarından inmeden müşteriler yakıt alabilmektedir. Sadece akaryakıt alımı öncesi kayıt yaptırılan plaka üzerine bakiye aktarımı gerçekleştirilmelidir. Bu sırada verilen güvenlik kodunun görevliye söylenmesi durumunda indirimli akaryakıt alım işlemi gerçekleştirilmektedir. Sadece otogaz alımların PeP geçerli değildir.

Kurum ödemeleri de PeP hesabı üzerinden yapılabilmektedir. Sadece anlaşmalı kurum ödemeleri PeP üzerinden yapılabilirken, yapılan ödemeler kaydedilerek bir sonraki dönem ödemelerinde işlemler daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

PeP Kart kullanılarak yurt içinde bulunan tüm bankaların ortak ATM’leri aracılığıyla nakit çekim işlemi gerçekleştirilmektedir. Halkbank ATM’leri üzerinden nakit çekim sırasında herhangi bir ücret alınmamakla birlikte, diğer bankaların ATM’lerinin kullanılması durumunda %1 + 0,91 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Sadece PeP müşterisi olan kişiler vadeli hesap açamadıkları gibi kredi kullanımı da yapamamaktadırlar. Çünkü 6493 sayılı kanun kapsamında Elekronik Para Kuruluşları’na vadeli hesap açma ve kredi verme işlemleri yapma yetkisi verilmemektedir.

PeP Hesabına Nasıl Bakiye Yüklenmektedir?

PeP ile anlaşması bulunan bankalardaki TL, GBP, EUR, USD hesapları üzerinden EFT/Havale işlemleri kullanılarak PeP hesabına bakiye yüklenebilmektedir. Aynı zamanda online uygulamalar üzerinden banka ya da kredi kartı aracılığıyla PeP hesabına bakiye yükleme yapılabilmektedir.

Pep kart nedir?

PeP Kart ve Özellikleri Nelerdir?

PeP kart, fiziki ön ödemeli ve sanal olmak üzere iki farklı hizmet sunarken, kullanıcıları için Visa ya da Troy kart olmaları açısından seçme özgürlüğü sunulmaktadır. PeP cüzdan, güvenlik endişesi duyan müşterileri için sanal kart hizmeti sunarken, tek kullanımlık sanal kart özelliği de sunmaktadır. Üstelik kartların herhangi bir yıllık kart ücreti de bulunmamaktadır.

Visa ile işbirliği bulunan PeP kart özellikle yurtdışı tarafına ağırlık vererek, global bir marka olmayı hedeflerken yurtdışı bağlantısı müşterilere de özel ayrıcalıklar sunmaktadır. PeP kart ile yurtdışında 100 Euro ve üzeri para çekimlerinde herhangi bir ücret alınmazken, 31 Ocak 2020 tarihine kadar yurtdışı çıkış için gerekli olan harç pulu ücreti de hediye edilmektedir.

PeP üzerinden kurum ödemeleri ve akaryakıt alımı dışında sağlık, seyahat ile trafik sigortası ve kasko ek hizmetleri satın alınabilmektedir.

PeP Kart Kampanyaları Nelerdir?

PeP kart düzenli olarak kampanyalar düzenlemekte olup, müşterilerine avantajlar sağlamaktadır. Şuan itibarıyla aktif olan kampanyalara bakıldığında;

  • Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında EURO cinsinden gerçekleştirilen para transferleri sırasında ücret alınmamaktadır.
  • Yurtdışına çıkan müşterilerin yurtdışı harcamaları sırasında PeP sanal kart ile ödeme yapmaları durumunda 1.000 TL’ye kadar nakit ödeme iade edilmektedir. 31 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerli olan kampanya kapsamında harcaması 5.000 TL’ye kadar olan müşterilerine 100 TL, 10.000 TL’ye kadar olan müşterilerine 250 TL, 40.000 TL’ye kadar olan müşterilerine 500 TL, 70.000 TL’ye kadar olan müşterilerine 1.000 TL kadar ödeme yapılmaktadır.
  • Seyahat, sağlık sigortası ile trafik ve kasko gibi sigortalar kapsamında poliçe ihtiyaçlarına yönelik müşterilerine uygun fiyatlar sunmaktadır.
  • PeP Visa kartı kullanılarak Booking sitesi üzerinden yapılan otel harcamaları için %4 oranında indirim sunulmaktadır.

PeP İletişim Nasıl Gerçekleştirilir?

PeP Kart ya da PeP visa kart ile ilgili itiraz, öneri, şikayet, talep, üyelik gibi işlemlerinizi yapabilmek için PEP internet sitesi üzerinden ‘’Bize Ulaşın’’ menüsünü kullanarak iletişim kurabilir ya da PeP müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 450 50 40’ı arayarak müşteri temsilcisi ile iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir