Paypal odeme
paypal odeme

İnternet üzerinden e-mail yöntemiyle kredi kartlı veya kartsız olarak online ödeme yapılmasına paypal ödeme denilmektedir.

Paypal ödemelerini yapabilmeniz için paypal Türkiye’ye üye olunması gerekmekteydi. Üyelik sonrası sistem içerisinden kişisel ayarlarınız ile yaptığınız ve yapacağınız ödemeleri görebilmekteydiniz. Ancak yasal zemin ile ilgili bir problem yüzünden paypal işlemleri Türkiye’de durdurulmuş durumda.

Zamanla yapılacak düzenlemeler ile Paypalın faaliyetlerine başlaması beklenmektedir. Ancak üye olan kişiler şu anda giriş paneliyle kendi hesaplarına girebilirler ve hesaplarındaki paraları istedikleri banka hesabına aktarabilirler.

Türkiye üzerinde bulunan kişiler başka ülkeler üzerinde Paypal hesabı açarak alışveriş yapabilirler ve ödeme imkanını devam ettirebilirler. Türkiye’de izin işlemlerinin bitmesinden sonra üyeliğiniz ile işlem yapabileceksiniz.

Paypal İle Havale Bozdurma İşlemleri

Paypal dünya üzerinde kullanılmaya devam eden bir ödeme yapma ve ödeme alma yapma uygulamasıdır. En büyük avantajlarından bir tanesi ile kredi kart bilgilerinizi paylaşmadan Paypal ile beraber kredi kartınızdan istediğiniz siteye dilediğiniz kadar ödeme gerçekleştiriyorsunuz.

Bu nedenle bir kişi tarafından kullanılan en eski online ödeme uygulamalarından birisidir. Ülkemizde Paypal hemen hemen her alanda kullanılıyordu. Bu işlemlerden bazıları, yurtdışı sitelerine ödeme gerçekleştirmek, Türkiye’de birçok kişi tarafından ürün ve hizmet karşılığı olarak ödeme yapma ya da alma şeklinde bir kaç örnek gösterebiliriz.

İade Ödemeleri

Paypal kendi kullanım uygulamasında müşterilerine kredi kartı ile yapmış gerçekleştirdikleri ödemelerde geri alınmış olan iade ödemelerini direk otomatik şekilde ödemeyi gerçekleştirdiğiniz kredi kartına göndermektedir. Fakat farklı insanlardan alınan ödemeleri hesap cüzdanınıza eklemekte dilediğiniz bir zamanda belirli bir komisyon tutarında tarafınıza SWIFT olarak göndermektedir.

Paypal Bozduran Siteler

Fakat bu durum biraz fazla zaman alabilmesi, tüm bankaları kabul görmemesi, sadece hesap sahibinin banka hesapları içerisinde ödeme yapılabilmesi, alınan komisyon tutarlarının az olmaması gibi nedenlerden dolayı bu banka hesabı ile ödeme alma işi kolay olmamaktadır. Bunun yerine bir çok Paypal üyesi çeşitli webmaster forumlarından veya çeşitli Paypal bozumu yapan sitelerden sahip olabildikleri farklı miktarlarda Paypal parasını banka hesapları içerisine online olarak belirli bir komisyon karşılığında bozdurmaktadır.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir