Kredi ve Finans Portalı

Paycell Kart Nedir? Nasıl Alınır? Ne İşe Yarar?

Dijital dünyada yaşanan gelişmeleri hayatımızın her alanında hissederken, gelişmelerden kaynaklı kullanılan araçlarda değişime uğradı ve Paycell gibi ödeme araçları kullanılmaya başlandı. Ödemelerin daha hızlı ve pratik yapılması Paycell Kart’a olan ilgiyi artırırken, ödeme dışında nakit çekme gibi işlemlerinde yapılması da tercih edilmesinde etken olmaktadır. ‘’Paycell karttan nasıl para çekilir? Para çekme limitleri nedir?’’ sorularına cevap arıyorsanız, yazımızı okuyarak Paycell Kart ile ilgili tüm detaylara sahip olabilirsiniz.

Paycell Kart Nedir?

Turkcell Ödeme Sistemi tarafından geliştirilen, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun lisans verilerek ödeme aracı olarak sunulan Paycell Kart ön ödemeli bir karttır. Ön ödemeliden kasıt ise, yatırdığınız para kadar alışveriş yapabilme anlamına gelmektedir. Başka bir deyişle Paycell Kartı, banka kartı gibi olarak algılanabilir. Banka kartınızda nasıl ki para varsa kullanabiliyorsanız, Paycell Kart’ta aynı şekilde para olduğu sürece kullanabilirsiniz.

Paycell Kart, sanal kart olarak Turkcell tarafından sunulan bir kart olmakla birlikte internet alışverişlerinde kullanıldığı gibi mağazalardan yapılan alışveriş sırasında da kullanılabilmektedir. Ayrıca kartı herhangi bankaya bağımlı olmadan koşulsuz sahip olabilirsiniz.

Paycell Karttan Nasıl Para Çekilir? Para Çekme Limitleri Nedir?

Paycell Kart Nasıl Alınır?

Paycell Kart, yukarıda belirttiğimiz gibi Turkcell tarafından sunulan bir teknolojidir ve Paycell Kart sahibi olmak için kart ücreti ödenmesi yeterli olmaktadır. Banka kartlarında olduğu gibi kredi puanı vb. detaylara bakılmamaktadır. Çünkü ön ödemeli bir kart olduğu için siz para yatırdığınız sürece Paycell Kart’ı kullanmanız söz konusu olmaktadır.

Paycell Kart Fiyatları Ne Kadardır?

Paycell Kart alabilmenin en kolay yolu, TİM olarak bilinen Turkcell İletişim Merkezi aracılığıyla satın alma işlemini gerçekleştirmektir ve bu sırada ödenecek kart ücreti ise, 9,90 TL’dir. Ayrıca      Turkcell’in internet sitesi üzerinden de Paycell kart %50 indirimli olarak 4,90 TL’ye satın alınabilir ve üstelik herhangi bir kargo ücreti ödenmemektedir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Kuryenet Kart Takibi ve Şikayet

Paycell Kart’a Aktivasyon Nasıl Yapılır?

Paycell Kart’ın Turkcell İletişim Merkezleri aracılığıyla satın alınması durumunda aktivasyon işlemleri temsilci tarafından yapılırken, internet sitesi üzerinden satın alınması durumunda Paycell uygulamasının yüklenmesi gerekmektedir. Uygulama yüklenildikten sonra uygulamada bulunan ‘’Hesabım’’ menüsüne giriş yapılarak ‘’Kart Ekle’’ butonuna tıklanarak ‘’Kartını Aktive Et’’ seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Açılan sayfa üzerinde ad-soyad ve T.C. kimlik numarası ile telefon numarası girilerek bilgilerin kayıt altına girilmesi gerekmektedir.

Paycell Kart ile Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Paycell Kart için para yükleme seçenekleri değişkenlik göstermektedir. Banka hesaplarından EFT yapılarak para yüklenilebileceği gibi aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini seçerek de Paycell Kart para yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Turkcell İletişim Merkezleri aracılığıyla para yükleme,
  • DenizBank bankamatikleri aracılığıyla para yükleme,
  • Kredi kartı ile Paycell uygulaması üzerinden para yükleme.

Denizbank bankamatikleri aracılığıyla para yükleme işlemi için Paycell Kart’ı bankamatiğe yerleştirilmelidir. Açılan ekran üzerinde ‘’Karta Bakiye Yükleme’’ menüsü tercih edildikten sonra menüdeki işlemleri takip ederek, para yatırılır ve onay verilmesi durumunda Paycell Kart para yükleme işlemi tamamlanmış olmaktadır.

Banka hesaplarından EFT yaparak Paycell Kart para yükleme işlemi için öncelikle banka hesabının internet bankacılığına girilmesi gerekmektedir. Daha sonra ‘’Para Transferi’’ menüsüne giriş yapılarak, 16 haneden oluşan Paycell Kart numarası yazılmalı ve banka adı olarak Denizbank Anonim Şirketi (134) seçilerek şehir tercihine ‘’İstanbul’’ seçilmelidir. Şube olarak da Genel Muhasebe Dolum (9019) tercih edildikten sonra isim ve soy ismi bilgileri yazılmalıdır.

Paycell Kard Komisyon Oranları Ne Kadardır?

Paycell Kart için para yüklenirken belli bir oranda komisyon verilmesi gerekmektedir. Sadece Turkcell İletişim Merkezleri üzerinden yapılan para yükleme işlemleri için herhangi bir komisyon alınmamaktadır. EFT yapılması durumunda banka tarafından alınan EFT komisyonu  ücretine tabi tutulurken, kredi kartı aracılığıyla para yükleme işlemi için 10 TL ile 50 TL arasında 0,99 TL komisyon kesilirken; 50 TL ile 100 TL arasında 1,99 TL kesilmektedir. 100 TL ve üzeri para yatırılması durumunda ise, Paycell kart para yükleme komisyon oranı olarak Turkcell 1 TL alırken, bankalarda %1,5 oranında komisyon bedeli kesmektedir. Ayrıca aylık kart kullanım ücreti olarak da 2 TL’lik bir ücret kesilmektedir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  İstanbul Bilişim Para İadesi İşlemleri

Paycell Karttan Nasıl Para Çekilir? Para Çekme Limitleri Nedir?

Paycell Kart İşlem Limitleri Ne Kadardır?

Kısa adı MASAK olan Mali Suçları Araştırma Kurulu tarafından kurallar belirlenmekte olup, Paycell Kart para çekme işlem limiti maksimum 750 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda kart için anlık bakiye olarak da 750 TL maksimum olarak belirlenmiş olup, alınan tedbirler güvenlik amacıyla alınmıştır.

Paycell Kart ile Nasıl İnternet Kazanılmaktadır?

Paycell Kart tarafından sunulan en büyük avantaj, kullandıkça internet kazanma özelliğidir. Paycell kart ile internet kazanma için harcama yapmanız yeterli olmaktadır ve yapılan her 1 TL’lik harcama için hattınıza 5 MB bedava internet yüklenmektedir. İnternet kazanmak için mutlaka Paycell uygulamasını indirmeniz ve kayıt olmanız gerekmektedir. Paycell Kart harcamalarınızdan bir gün içerisinde maksimum 3 GB internet kazanabilirken, aylık 5 GB bedava internet kazanabilir ve üstelik bedava internet kullanım süresi de 1 yıl olarak belirlenmiştir.

Paycell Kart Nerelerde Geçerlidir?

Paycell Kart ön ödemeli bir karttır ve bakiyeniz yeterli olması durumunda internet alışverişlerinizle mağazalarda fiziki alışverişlerinizde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Gerekli güvenlik tedbirleri alındığı içinde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz bir karttır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.