2 5
2 5

İninal bir alışveriş kartıdır ve birçok alanda bu kartı kullanarak dilediğiniz gibi alışveriş yapma olanağına sahipsiniz. Nakit paranızı cüzdanınızda taşımak yerine kartınız ile taşıma kolaylığı sunuyor. Nakit paranızı İninal karta yükleyerek ayrıca internet üzerinden de alışveriş yapabilirsiniz. İninal kart para yükleme ve çekme işlemleri oldukça kolaydır.

Bazı kişiler kredi kartlarını kullanarak internet üzerinden alışveriş yapmak için çekimser davranır. Son zamanlarda yaşanılan dolandırıcılık vakaları dikkate alınacak olursa aslında bu durum çok normaldir. İnternet üzerinde dolandırıcı kişilerin sayısı fazladır ve her geçen gün de artmaya devam etmektedir. Ancak İninal kart sayesinde bu gibi durumları yaşamanız söz konusu değildir. Çünkü, İninal kartınız da ne kadar para yüklüyse aynı kredi kartında olduğu gibi internet kullanarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.

İninal kart kullanarak internet sitelerinden dilediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Diğer taraftan İninal kart sadece alışveriş yapmak için değil online oyunlarda da kullanılır. Tüm dünya genelinde online oyunlardan alışveriş yapma imkanına sahipsiniz. İninal kart, kredi kartıyla aynı özelliklere sahiptir ve kredi kartının geçerli olduğu bütün yerlerde kullanılabilir.

İninal kart para çekme ve yükleme

İninal Kart Nedir?

Kredi kartı ile gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri İninal kartla da yapabilirsiniz. Dilerseniz internet ortamında dilerseniz de mağazalarda kullanma olanağınız bulunuyor. İninal karta belli bir para yükledikten sonra nakit para taşır gibi kartınızı harcayabilirsiniz. İninal kartın en büyük ay sonu geldiğinde hesap ekstrenizi görüp şok geçirmiyorsunuz. İninal kartın kredi kartından tek farkı, kredi kartında önce alışveriş yapıp daha sonra borcu ödüyorsunuz. Ancak İninal kartta ise önce para yükleyip daha sonra yüklediğiniz miktar kadar harcama yapabiliyorsunuz.

İninal Kart Şifresi Nasıl Alınır?

İninal kartınızın ön kısmındaki 16 rakamlı İninal kart numaranızın son 4 rakamı sizin kart şifrenizdir. İsterseniz İninal kart şifrenizi PTT Matik üzerinden değiştirme şansına sahipsiniz. İninal kart şifrenizi 3 kez yanlış girdiğiniz durumda kartınız otomatik olarak bloke edilir. Yeniden kartınızı kullanabilmek için İninal teknik servisini arayarak yardım alabilirsiniz.

İninal Kart Para Çekme

İninal kartınızı kullanarak nakit para çekme işlemi şimdilik söz konusu olmamaktadır. Nakit para çekimi için bazı çalışmalar yapılıyor ve kısa bir zaman sonra İninal kartınız para çekme işlemlerini basit şekilde yapmanız mümkün hale gelecek.

İninal Kart Kullanım Ücreti Nedir?

Eğer İninal kartınızda para bulunmuyorsa herhangi bir kullanım ücreti ya da aidat alınmaz. Ancak İninal kartınızda para varsa aylık olarak kullanım ücreti 2 TL olarak hesabınızdan otomatik olarak kesilir. Kartınızda para olmadığı durumlarda karta para yatırdığınız zaman toplu olarak para kesintisi olmaz. Hesabınız kesinlikle eksilere inmez dolayısıyla İninal kartı kullanmadığınız durumlarda kartta para bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

İninal kart para çekme ve yükleme

İninal Karta Para Yükleme

İninal karta kolay bir şekilde para yükleme şansınız bulunuyor. Para yüklemek için belli yükleme noktaları yer alır. Peki İninal karta para yükleme noktaları neresidir?

 • Migros
 • PTT şubeleri
 • Tansaş
 • PTT Matik
 • ING Bank ATM
 • Seçili gazete satış yerleri
 • Başka hesaplardan EFT
 • ParaMara uygulaması

Yukarıda sayılı noktaların herhangi birinden kolayca İninal kartınıza para yükleyebilirsiniz. ING Bank ATM’leri ile ParaMara uygulaması üzerinden yapacağınız İninal kart yüklemeleri ücretsiz olarak sunulur.

İninal Kart Nasıl Alınır?

İninal kartı temin edebilmek için birçok satış noktaları ücretli olarak sağlamaktadır. İninal kart alım noktaları şu şekildedir;

 • Tansaş
 • PTT şubeleri
 • Seçili gazete satış noktaları
 • Migros
 • Teknosa
 • Migros Jet
 • D&R mağazaları

Yukarıda sayılı noktalardan 5 TL kart ücreti ödeyerek İninal kartınızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir