1 3
1 3

Papara adınıza hesap açıldığını farkettiyseniz hemen papara müşteri hizmetlerini arayıp hesabın iptal edilmesini isteyiniz. Sizin adınıza açılmış hesapları bahis vb gibi legal olmayan işlere para transferi için kullanabilirler. Sizin adınıza bir işlem yapılmadan hemen papara müşterilerini arayınız.

Evde Paketleme Dolandırıcılığı

Facebook ve instagram üzerinden reklam veren dolandırıcılar, sahte iş ilanları düzenleyerek kullanıcıların bilgileri ile papara hesabı açmaktadırlar. Önce kullanıcıdan kimlik bilgilerini isteyen dolandırcılar bu bilgilerle papara hesabı açıyorlar, daha sonra kullanıcıya paparanın iban numarasını verip o hesaba 5TL göndermesini istiyorlar. Bu şekilde papara hesabını onaylamış oluyorlar.

Bu şekilde “Evde Paketleme Kazanç” şeklindeki iş ilanlarına itibar etmeyiniz. İş başvurusu için kimse sizden kimlik fotoğraflarını istemez. Bu durumla karşılaştıysanız hemen üyeliğiniz iptal edip, savcılığa şikayette bulunun.

Sosyal Yardım Dolandırıcılığı

Aynı evde paketlemede olduğu gibi ilanlar vererek devlet yardım dağıtıyormuş gibi izlenim verip sizin bilgileriniz ile papara hesabı açıyorlar.

Hobby Evi” adlı youtube kanalı bu duruma düştüğünüzde yapmanız gerekenleri adım adım paylaşmış. Mağdur olmamak adına videosunu izleyebilir, aynı şekilde yol izleyebilirsiniz.

YouTube video
Hobby Evi Adlı Youtube Kanalı

Papara Üyelik İptali

Kendi isteğiyle üye olan ya da habersiz ‘’Papara adıma hesap açılmış!’’ diyen kullanıcılar diledikleri zaman Papara üyelik iptali gerçekleştirebilmektedir. Finansal açıdan önemli bir yere sahip olan Papara, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına üyelik iptal işlemlerinin online olarak yapılmasına izin vermemektedir.

Papara üyelik iptali için ‘’Papara Çağrı Merkezi’’nin aranması ve müşteri temsilcisi ile görüşülerek işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisi tarafından ’’Üyelik iptali’’ için müracaat edilmesi durumunda gerekli bilgi güvenliğini sağlamak adına sorular sorulmaktadır ki sorulara verilen cevapların doğru olması durumunda ‘’Papara Üyelik İptal’’ işlemi gerçekleştirilmektedir. Hesap oluşturulurken verilen bilgilerin doğru olması bu süreç içinde önem arz etmektedir.

Papara adıma hesap açılmış - nasıl i̇ptal edilir?

Papara Müşteri Hizmetleri

Papara üyelik iptali için web sitesi üzerinden online olarak işlem yapılamadığını belirtmiştik. İptal işlemi sadece çağrı merkezi aracılığıyla yapılmakta olup, ‘’Papara Çağrı Merkezi’’ telefon numarası 0 850 340 0 340’dır. 7/24 çağrı merkezini arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sizden bir kaç belge isteyecekler bu belgeleri eposta ile destek@papara.com a atacaksınız ve siz olduğunuzu doğruladıktan sonra hesabınızı kapatacaklar.

Papara Hesap Kiralama

Size yüksek miktarlar ödeyerek adınıza papara hesabı açtırıp, bu hesabı kullanmak isteyebilirler. Bu şekilde olan reklamlara itibar etmeyiniz. Bu şahıslar hesabınızın kiraladıktan sonra her türlü yasadışı işlemi gerçekleştirebilirler. Para kazanacağım derken bir çok suça bulaşmış olabilirsiniz. Dikkatli olunuz.

Adıma açılmış papara hesabı var mı? Nasıl öğrenirim?

Adınıza papara hesabı olup olmadığını 0 850 340 0 340 papara çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Eğer evde paketleme kazanç şeklinde iş başvurusu yaptığınızı düşünerek kimliğinizi verdiyseniz, mutlaka müşteri hizmetlerini arayıp bilgi alınız.

TC kimlik numarası ile papara hesabı sorgulanır mı?

Papara adınıza hesap açılıp açılmadığını çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz.

2 Comments

  1. Bilgim dışında hesap açılmış dolandiricilar tarafından lütfen hesabın iptalini arz ederim benim bilgim onayim yoktur

    1. Merhabalar, biz sadece durum hakkında bilgilendirme yazısı yayınladık. İptal için Papara ile iletişime geçmelisiniz. 0850 340 03 40 numarasını arayarak destek alınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir