Kredi ve Finans Portalı

Papara Adıma Hesap Açılmış – Nasıl İptal Edilir?

Bankalar arası Kart Merkezi üyesi 2016 yılında faaliyetlerine başlamış olan Papara, ön ödemeli MasterCard logolu kart sunarak müşterilerine bankalardan bağımsız olarak birçok işlemi kolaylıkla yapma fırsatı sunmaktadır. Türkiye’nin ön ödemeli platformu olarak en çok tercih edilen Papara sayesinde 7 saniyede bir işlem yapılmaktadır.

‘’Paradan daha iyisi’’ sloganı ile başlarda gençlere hitap etme amacıyla yola çıkan Papara, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’nun lisanlarını alarak gerekli güvenliği sağladıktan sonra ‘’Elektronik Cüzdan’’ olarak faaliyetlerine başlamıştır. İlk başlangıçta oyun oynamaktan keyif alan gençlerin bakiye yüklemelerine banka kartı olmadan destek amacıyla yola çıkan Papara, şuan itibarıyla alışverişten işletmelerin dijital platformları aracılığıyla para transferine kadar çok fazla işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Papara Nasıl Alınır?

Papara’nın en büyük avantajı banka hesapları aracılığıyla işlem yapmak adına belirli bir saat diliminin bulunmamasıdır. Bu da istenilen saatte ödeme kolaylığı sağladığı için kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Papara üyeliğine ve Papara kartına sahip olabilmek için 13 yaşından büyük olmak gereklidir. Öncelikle üyelik işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir ki bunun için internet sitesine giriş yapmak gerekmektedir. Papara üyeliği için kayıt sırasında kimlik ve kişisel bilgiler istenmektedir. Kayıt işleminin tamamlanabilmesi için istenilen bilgilerin eksiksiz ve doğru olması çok önemlidir.

Bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi sonucunda kayıt işlemi tamamlanırken, oluşturulan hesaba giriş yapılabilmek için şifre istenmektedir. Şifre ile sayfaya giriş yapıldıktan sonra sayfada yer alan ‘’Kart Başvurusu’’ menüsü tıklanarak Papara kartı için başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapıldıktan sonra hazırlanan kart verilen adrese 4 gün ile 7 gün arasında teslim edilmektedir.

Papara Adıma Hesap Açılmış - Nasıl İptal Edilir?

Papara Bakiye Yükleme

13 yaşından büyük olan gençler için hazırlanmış olan Papara şu an bireysel olarak çok tercih edilmenin dışında ticari işletmeler tarafından da çok fazla tercih edilmektedir. Hatta ticari işletmeler dijital platformlarında para transferleri için özel sistem hazırlayarak Papara’yı tercih ederek işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır.

Papara hesabı açıldıktan sonra hesaba giriş yapılması üzerine sayfada ‘’Papara Bakiye Yükleme’’ hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Ama birçok kullanıcı anlaşmalı olduğu ATM’ler üzerinden bakiye yükleme yapmaktadır. Anlaşmalı olduğu ATM’ler arasında

Papara Üyelik İptali

Kendi isteğiyle üye olan ya da habersiz ‘’Papara adıma hesap açılmış!’’ diyen kullanıcılar diledikleri zaman Papara üyelik iptali gerçekleştirebilmektedir. Finansal açıdan önemli bir yere sahip olan Papara, kullanıcılarının güvenliğini sağlamak adına üyelik iptal işlemlerinin online olarak yapılmasına izin vermemektedir.

Papara üyelik iptali için ‘’Papara Çağrı Merkezi’’nin aranması ve müşteri temsilcisi ile görüşülerek işlemin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Müşteri temsilcisi tarafından ’’Üyelik iptali’’ için müracaat edilmesi durumunda gerekli bilgi güvenliğini sağlamak adına sorular sorulmaktadır ki sorulara verilen cevapların doğru olması durumunda ‘’Papara Üyelik İptal’’ işlemi gerçekleştirilmektedir. Hesap oluşturulurken verilen bilgilerin doğru olması bu süreç içinde önem arz etmektedir.

Papara Adıma Hesap Açılmış - Nasıl İptal Edilir?

Papara İletişim Bilgileri

Papara üyelik iptali için web sitesi üzerinden online olarak işlem yapılamadığını belirtmiştik. İptal işlemi sadece çağrı merkezi aracılığıyla yapılmakta olup, ‘’Papara Çağrı Merkezi’’ telefon numarası 0 850 340 0 340’dır. Burada bilinmesi gereken detay ise, çağrı merkezinin 7/24 hizmet vermediğini bilmektir. Çağrı merkezi ile iletişime geçmek isteyen kullanıcılar hafta içi saat 09.00 ile 18.00 arasında aramak zorundadır. Ayrıca belirttiğimiz gibi sadece hafta içi hizmet verilmektedir, hafta sonu için ‘’Papara Üyelik İptali’’ işlemleri dahil herhangi bir işlem yapılmamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.