Papara nedir para cekme yatirma limitleri
papara nedir para cekme yatirma limitleri

Papara, günün her saati işlem yapmaya imkan tanıyan online bir ödeme sistemidir. Papara’da her bankaya transfer yapmak mümkündür ve komisyon oranı oldukça düşüktür. Papara’ya üye olan kişiler herhangi birinden papara üzerinden ödeme alabilir ve bu ödemeyi sadece 10 dakika içerisinde eklediği herhangi bir banka hesabına aktarabilir.

Dünyaca ünlü bir ödeme sistemi olan Paypal’ın engellenmesinden sonra ortaya çıkan Papara, bu sistemin boşluğunu büyük ölçüde doldurmuştur.

Papara Avantajları

Papara ile bankaların kapalı olduğu saatlerde bile işlem yapmak mümkündür. EFT komisyonlarının yüksek olduğunu düşünürsek, Papara ile bankalar arası işlem yapmak çok avantajlıdır.

Para çekerken talep edilen komisyon 1 TL’dir. Bu rakam 50 TL’lik işlemlerde de 500 TL’lik işlemlerde de aynıdır. Papara’nın bir diğer avantajı ise, para çekme ve yatırma işlemlerini 10 dakika içerisinde gerçekleştirmesidir. Hesabınıza gelen parayı tanımladığınız banka hesabına 10 dakika içerisinde çekebilirsiniz.

Papara yönetimi 3. kişilerle bilgi paylaşımı yapmadığı için herhangi bir kimlik bilgisi paylaşmadan ticaret ve alışveriş yapabilirsiniz.

Papara’nın sunmuş olduğu Papara Card hizmeti ile ATM’lerden para çekebilirsiniz. Cep telefonu ile bile para çekmenin mümkün olduğu bu sistemde kartın ücreti sadece 10 TL’dir.

Papara Sistemine Üye Olma

Papara.com adresine girdiğinizde sağ üst kısımda “Hesap Aç” butonu yer almaktadır. Facebook adresiniz ile bile kayıt olabileceğiniz bu platformda sosyal medya hesabı kullanmıyorsanız isim, soy isim, e-posta ve şifre belirleyerek sisteme kaydınızı yapabilirsiniz.

Cep telefonu onayı yaparak hesap güvenliğinizi arttırabilirsiniz. Sisteme üye olduktan sonra tekrar giriş yapmak için cep telefonunuza gelen SMS’i girmek zorundasınız. Para gönderirken de aynı işlemler yapıldığı için hesap ele geçirilse bile güvenliğiniz sağlanmaktadır.

Papara ile Para Yatırma ve Çekme İşlemleri

Sisteme kaydınızı başarıyla yaptıktan sonra ana ekranda Papara Numaranız yer almaktadır. Ödeme almak istediğiniz kişide Papara sistemini kullanıyorsa, bu numaraya para göndermesi yeterlidir. Para gönderme işlemi bittiğinde bakiyeniz güncellenecektir.

Bakiyenizi banka hesabınıza aktarmak için ise üst kısımda yer alan “Para Çek” butonuna basmalısınız. Papara Card ve Banka hesabı seçeneklerinden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bakiyenizi banka hesabınıza çekmek için bir hesap tanımlamalısınız. Tanımlamak için IBAN adresi yeterlidir. Tanımlanan hesap kaydedilecektir ve otomatik olarak karşınıza gelecektir. Çekmek istediğiniz bakiyeyi yazarak paranızı banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Papara Para Çekme ve Para Yatırma Limitleri

Paparadan papara gönderme işlemi yapabilmek için onaylı hesap yada sözleşmeli hesabı sahip olmanız gerekmektedir. Onaysız hesaplar para gönderemez. Para almak için onaylı hesaba gerek bulunmamaktadır.

Para Gönderme Limitleri

  • Para gönderme işlem sayısı olarak sınırlanmıştır. Onaylı ve sözleşmeli hesaplardan 300 defa para gönderimi yapabilirsiniz. 18 yaş altı kullanıcılar aylık en fazla 1250TL transfer yapabilmektedir.
  • Kartlı para gönderme limiti onaylı ve sözleşmeli hesaplar için 50 adet ve 1250TL dir.

Para Alma limitleri

  • Onaysız hesaplar aylık en fazla 1.250TL alabilir.
  • Onaylı hesaplar aylık 50.000TL alabilir.
  • Onaylı ve bankadan para yatırılmış hesaplar için 250.000TL alabilir.
  • Sözleşmeli hesaplar aylık en fazla 50.000TL para alabilir.
  • Sözleşmeli ve bankadan para yatırılmış hesaplar aylık 1.000.000TL para alabilir.
  • Bankadan para yatırılmış hesaplar en fazla aylık 150 işlem yapabiliyorken diğerleri en fazla 30 adet işlem yapabilirler.
  • Kartlı para alma işlemini sadece ticari müşteriler kullanabilir. Aylık 50 defa ve en fazla 10.000TL alınabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir