Kuryenetkartteslimi
kuryenetkartteslimi

1994 yılından beri hizmet veren Kuryenet, barkodlu ve randevulu dağıtım sistemi uygulayıcısı olarak ilk hizmet veren şirket olarak dünyanın en güvenilir veri sistemlerini kullanmaktadır. Ama yine de adres bilgi yanlışlıkları ya da adreste bulma gibi farklı nedenlerden dolayı Kuryenet kart teslimatı yapılmaması gibi olumsuzluklar yaşanabiliyor. Bu durumda Kuryenet çağrı merkezi telefon numarası üzerinden Kuryenet ile ilgili şikayetlerinizi ya da taleplerinizi iletebilir ve kargo ile ilgili son durum hakkında da bilgi alınabilirsiniz.

Kuryenet Nedir?

Sektör gelişmelerine ilave olarak teknolojik gelişmeleri takip ederek hızlı teslimat ve dağıtım şirketi olarak hizmet veren şirket adıdır. 460‘dan fazla acentesi ile birlikte 3 bini aşkın personeli hizmet veren Kuryenet, barkodlama sistemi ile gönderi takibi yapmaktadır.

Kuryenet kart teslimatı yapılmadı

Kuryenet Kart Takibi Nasıl Yapılır?

Kuryenet kart takibi yapabilmek için Kuryenet internet sitesini kullanarak, takip numarası ile gönderi takibini gerçekleştirebilirsiniz. Kuryenet internet sitesine girdikten sonra sağ bölümde yer alan ‘’Gönderi Takibi’’ bölümünü tıkladıktan sonra ‘’Bireysel ya da Kurumsal Takip’’ bölümünü tıklayarak gönderi takip kısmına giriş yapabilirsiniz. Açılan sayfada takip numarası ve cep telefonu bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik kodunu girerek ‘’Gönderi Sorgula’’ yı tıklayıp Kuryenet kart takibi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle karşınıza gönderinizin nerede olduğunu görebilir, hatta hangi aşamaların izlendiğini görebilirsiniz.

Bilgileri giriş sırasında cep telefon numaranız gibi bilgileri doğru yazmanız gerekmektedir. Eğer iki farklı cep numarasına sahipseniz, gönderi sırasında firmaya vermiş olduğunuz numara ile giriş yapmanız önemli bir detaydır. Bilgiler yanlış girildiği zaman yanlış yazıldığına dair uyarı mesajı ile karşılaşırsınız ve bilgilerinizi tekrar kontrol etmeniz istenir. İnternet dışında gönderi sorgulama işlemini, müşteri hizmetleri aracılığıyla ya da Kuryenet şubelerine giderek de gerçekleştirebilirsiniz.

Kuryenet Kart Teslimi Yapmadı

Kuryenet, bankaların kart dağıtımı için kullandığı bir şirket olmakla birlikte dağıtım sırasında yaşanan farklı sorunlar nedeniyle son zamanlarda şirket hakkında ‘’Kuryenet Kart Teslimi Yapılmadı’’ adı altında çok sayıda şikayet bulunmaktadır. Özellikle de internet üzerinden yapılan şikayet yorumlarına bakıldığı zaman şirketin yorumlara verdiği olumsuz tepkiler ve vatandaşı suçlayan ibareler kullanması ise dikkat çekmektedir. Şikayetler karşılığında daha çok ‘’Evde bulunamadı ya da adres değişikliği yapılmış’’ gibi bahanelere sığınan Kuryenet, vatandaşların sorunlarına cevap vermeme konusunda da tavırlarını sürdürmektedir.

Kuryenet kart teslimatı yapılmadı

Kuryenet Şikayet

Tüketicilerin firmalar hakkında yaşadıkları olumsuzlukları paylaşarak, çözüm üretmeye çalışmak adına yazdıkları ‘’Şikayetvar’’ adlı site başta olmak üzere birçok şikayet sitesinde de Kuryenet ile ilgili kart teslimatlarına yönelik bir sürü şikayet talepleri yer almakta olup, firma tarafından verilen cevaplar ise çok da çözüme yönelik olmadığı görülmektedir. Mesela yıl sonuna doğru Aralık ayında bir müşteri Kuryenet tarafından kartının teslim alınmadığına dair beyanda bulunuluyor ve 2019 yılının şubat ayı olmasına rağmen aradan geçen iki aydan fazla bir sürede kartına ulaşamadığını belirtiyor. Fakat Kuryenet tarafından verilen cevapta ‘’Adınıza dair bir gönderi bulunmadığı için bankanızdan hangi kurye firmasında olduğunu öğrenerek, hangi süreçte olduğunu öğrenebilirsiniz.’’ gibi bir cevap verilerek duyarsız davranılıyor ki şikayetler konusunda örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

Sonuç olarak şikayetler incelendiğinde genel olarak tüketicilerin Kuryenet’in asılsız beyanda bulunduğu yönünde tüketicilerin paylaşımları doğrultusunda olumsuz bilgilere ulaşılmaktadır. Özellikle de gittikçe artan şikayet tablosuna bakıldığında Kuryenet’in bu yönde rekor kırdığı da görülmektedir. Bu konuda en iyi çözüm yolunun ise, bankalar tarafından Kuryenet ile çalışmaması gerektiği yönünde olsa da ekonomik nedenlerden kaynaklı bankalarda ısrarla bu dağıtım firmasını kullanmaktadır.

Alınan tüm şikayetlere rağmen gönderi takibi yaparak, Kuryenet tarafından kart teslim işlemlerinizin kontrolünü yapabilmek için takip numarasını kullanarak sorgulamasını yapabilirsiniz.

Kuryenet Takip TC ile Sorgulama

Kuryenet takip işlemlerini gerçekleştirmek için öncelikle gönderi takip numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Takip işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi için TC kimlik numarası gerekmemektedir. Sadece gönderi takip numarası girildikten sonra cep numaranızı giriş yaparak sorgulama yapabilir ve ‘’Gönderi İzleme Ekranı’’ üzerinden kargonuza ait detaylara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Kuryenet internet sitesi üzerinden kargonuza ait gönderisi süresini öğrenebildiğiniz gibi gönderi ücreti hakkında da bilgi alabilir ve ‘’Bireysel Kurye’’ randevusu alarak, kurumsal hizmetlere yönelik ‘’Kurumsal Kargo Takibi’’ ve ‘’Raporlama Hizmetleri’’ ne yönelik detaylara ulaşabilirsiniz.

5 Comments

  1. Yazıklar olsun olmaz olsun böyle kurye 20 gün oldu bir kartı ulaştıramadınız nasıl bir şirketsiniz hayatınız yalan kardeşim.

  2. Adrese gelmeden adrese gidildi diyorsunuz ya biz yalancı oluyorsunuz ya siz bu gün bütün gün eve kredi kartımı bekliyorum evde kartımı beklerken bana mesaj geliyor adreste kimse bulunmadığına dair mesaj geliyor nasıl oluyor

  3. Yazıklar olsun kuryenet yapacağınız iş batsın. Kaç gün oldu bir kartı getiremediniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir