Kredisi cikmayalara tavsiyeler
kredisi cikmayalara tavsiyeler

Büyük bir hevesle isteğinizi karşılayacak krediyi alabilmek için bankaya başvuruyorsunuz ancak size olumsuz bir cevap vererek kredi alamayacağınız belirtiliyor. Bu durumda tabi ki kızabilirsiniz ve moraliniz bozulabilir. Aslında bozulacak bir durum bulunmamaktadır. Çünkü insanlar ektiklerini biçerler. Banka size verirken, evet ben sana bu borcu veriyorum ancak bunun şu miktarını şu gün ödemelisin diyor. Yani sizlere verirken sizleri üzmeden hemen veriyorlar.

Kredi Alabilmek İçin Bankalar Tarafından Bakmalı

Bu durumu şöyle açıklamakta fayda vardır. Mevcut kredi kartınızın son ödeme tarihinde ödeyeceğiniz miktarları sürekli erteliyorsunuz veya geciktiriyorsunuz. Bu durum bankalarda sizin adınıza olumsuz bir durum oluşturur. Yani kredi notunuzu düşürür. Bu kredi notlarının düşüklüğünden  kaynaklanan sebeplerle sizlerin kredi başvurusunu reddebilir. Yani kredicim.net olarak bize bu noktada kızabilirsiniz. Ancak olaya bankaların gözünden bakarsanız hak vereceksiniz.

İstediğiniz zaman kredi almak istiyorsanız, kredi notunuzu yükseltme adına banka borçlarınız sadık olacaksınız. Bankalar borçlarına sadık olmayan müşteri istemezler ve kendilerini yem etmezler.

Kredi Ret Olma

Kredinin ret olma sebeplerinden biri de gelir yetersizliğidir. Geliriniz istediğiniz krediye yetmiyorsa, karşılamıyorsa zaten kredi alamamanız gayet normal. Bu durumda banka size alabileceğiniz kredi limitini tavsiye edecektir.

Bankalar arasında kredi notu anlayışı ve kredi verme şartları  farklılık taşıyabilir. Bu x bankasının vermediği bir krediyi y bankasının verebileceği anlamına gelmektedir. Sonuçta kaybedeceğiniz bir şey olmadığından farklı bankalara başvurun. Elinizdeki cep telefonundan bir SMS ile istediğiniz bankaya mesaj çekerek kredi ön onayı alabilir yada reddedildiğini görebilirsiniz. Ancak bu başvurularda bankalar genellikle en yakın  şubemize başvurun gibisine  otomatik mesajlarla cevap verebilirler.

Yasal takip

Banka borçlarından dolayı yasal takibe düştüyseniz, icralık olduysanız kredi alabilmeniz mümkün değildir. Bu durumda olan kişilere bankalar ipotekle ve kefillerle dahi kredi vermekten kaçınır.  Ancak borçtan dolayı avukatlık kısmında iseniz icraya düşmeden önce banka avukatı ile görüşerek anlaşma yoluna gitmeli, ödemelerinizi yapacağınızı ve yeni bir ödeme planı istemeniz sizin için yararlı olabilir.

Piyasalarda kredi yasaklılara kredi çıkarıldığına dair reklamlar görebilirsiniz. Özellikle sosyal medya ile müşteri edinen bu tür yapılara dikkat edilmelidir. Komisyon bedelleri karşılığında kredi onaylatıldığına dair taahhütler verilse de muhatap alınacak firmanın güvenirliliğini araştırmalısınız.

One Comment

  1. Bana bir kaç banka vermedi ancak Finansbanka başvurdum. Hemen kredi verdiler. Farklı çalışıyorlar sanırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir