Kredi karti kac gunde gelir
kredi karti kac gunde gelir

Kredi kartı başvurularını yapabileceğiniz birkaç tane kanal bulunurken, ilk defa kredi kartına başvuran kişilerin banka ile aralarında hukuki zemini hazırlayacak sözleşmeye imza atmaları gerekir. Bankaların zamanla kart sahiplendirme yarışları, gelişen teknoloji ve kargo firmalarının yeni bir çehreye bürünmesinin ardından müşterilerin banka şubelerine gitme zorunluluğu ortadan kaldırılmış oldu. Kişinin gerek dijital yollardan gerekse SMS yoluyla yaptığı kart başvurusunun ardından kişinin kredi siciline bakan banka gerekli hazırlıkları yapar ve olumlu bulduğu müşterilerine kredi kartı tahsisi yapar.

Kredi Kartı Kaç Günde Gelir

Kredi kartı sahibi olmak için ilk defa kredi kartı başvurusu yapmış birisine veya kredi kartını yenileten kişilere banka tarafından hazırlanan kredi kartı anlaşmalı kargo firması ile iki nüsha halinde getirilir. Kurye sözleşmenin bir nüshasının bütün sayfaları ve son sayfa imzalatarak banka şubesine ulaştırmak üzere geri götürür. Müşteri ve banka arasında yapılan görüşmelerde eğer bir değişiklik yapılmadıysa kredi kartı müşterinin bankada en son kayıtlı olan adresine gönderilir. Fakat kişi isterse kredi kartının gönderileceği adresi değiştirebilir.

Kredi kartları bankanın anlaşmalı olduğu kurye veya dağıtım firması tarafından sahiplerine teslim edilir. Bu yüzden kredi kartınızın elinize ne zaman ulaşacağı bulunduğunuz bölgeye, kredi kartının basılmasına ve kuryenin adresinizi bulması ile resmi tatillere göre değişiklik gösterebilir. Genellikle yeni kredi kartlarının sahiplerine ulaştırılması 10 günlük bir süreyi bulabilmektedir. Bu süreye kredi kartınızın bankada basılma süresi de dâhildir. Kart basımının yapıldığı noktaya yakın bir yerde ikametiniz bulunuyorsa bu süre 3-4 gün ile sınırlı kalabilir.

Kurye ile Geliyor

Müşteriye gönderilecek olan kredi kartı bankada basımı tamamlandıktan sonra gerekli belgeler hazırlanarak müşterinin adresine gönderilmesi için anlaşmalı olan kurye şirketine verilir. Kaybolan, çalıntı durumuna düşen ya da miadı dolan kartların yenilenmesi sırasında kişiye sadece kartı ve kartın kullanıma nasıl açılacağına dair bir yazı eşliğinde teslim edilir.  Kredi kartınıza bir sözleşme yapmadıysanız ev adresinde soyadı sizinle aynı olan birisine kredi kartınız teslim edilebilir. Kredi kartınız iş yerinize gelecekse eğer ancak müdür ve müdür yardımcısı gibi üslerine teslim edilirken, kurye tarafından kart sahibi telefon ile aranarak gerekli bilgi verilir ya da nasıl teslim edilebileceği konusunda mutabık kalınır.

Kartın teslimi sonrası kurye şirketi kart sahibine teslim tarihini, saatini ve teslimin kime yapıldığını dair bir SMS göndererek bilgilendirmede bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir