Koc fiat kredi
koc fiat kredi

Fiat araçlarının alınması aşamasında vatandaşları yararlı krediler sağlamak için Koç Holding ve Fiat Toplulukları ile ( % 50 – % 50 ) ortaklıkla Koç Fiat Kredi Finansman Anonim Şirketi 6 Mart 2000 tarihinde kurulmuştur.  25 Ağustos 2003 tarihinde de Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Anonim Şirketine satılmıştır. Tüketiciye finansman sağlayan bir şirket olup Türkiye’de üretilen ya da Türkiye’ye ithal edilen modellerin satışında vatandaşlara Koç Fiat kredileri % 0 faizli araç kredisi sağlamaktadır.

Kullanabileceğiniz kredi imkanları nelerdir ?

Her bütçedeki kişilere uygun şekilde ayarlanmış bir çok farklı araç kredisi bulundurulurken istediğiniz araca gösterime çıkmadan dahi elde edebilme imkânınız bu kredi desteğini almanızla sağlanmaktadır. Vatandaşın maaşı, kredi borçları ve elinde olan miktara göre en uygun kredi seçeneği belirlenmektedir. Yapılabilecek kredi seçenekleri;

  • Eşit ödeme planı; Bu tür ödemeyi seçtiğiniz takdir de faizsiz geri ödemelerinizi belirlemiş olduğunuz vade süresince eşit bölünen miktar her ay taksitli olarak ödenebilecektir.
  • Artan ödeme planı; Böyle bir kredi seçeneğini seçmeyi düşünüyorsanız elinizdeki miktarın zamanla artacağından ya da diğer kredi işlerinizin biteceğinden emin olmalısınız. Çünkü ödeme seçeneği boyunca belirlediğiniz vadeye göre % 10’a kadar artırabileceğiniz taksit miktarı, belirlenen periyodlarla dönem dönem artırılarak geri ödemenin sağlanmaktadır.
  • Ara ödemeli plan; Bu tür ödeme seçeneğine onay verdiğinizde kendi belirlediğiniz vade süresince taksitli olarak ödemenizi gerçekleştirirken elinizde belirli bir miktar para olması ve ara dönemlerde yine bunu siz belirlersiniz ve % 10’a kadar ara dönemlerde ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Balon ödeme planı; Size esneklik sağlayan bu seçenekte ise Fiat Finans ile belirlenecek olan bir taksitinizi ödemeyip bu ödemediğiniz taksiti son ödeme sırasında vermenizi sağlayarak bir aylık bir sürede rahat edip kendinizi toparlamanızın avantajı sağlanırken diğer tüm aylarda eşit oranda belirlediğiniz taksitinizi ödemeniz gerekir.
  • Taksit ötelemeli plan; Bu ödeme seçildiği durumda krediyi ödemeye başlayacağınız tarihi 3 ay kadar ileri zamana uzatma imkânınız olmaktadır. Bu sayede o arada kendinizi ayarlamanız için iyi bir avantajdır ancak 3 aylık öteleme faizi tüm vadelere eşit oranda dağıtılacaktır.
  • Çiftçi kredisi; Çiftçi olan vatandaşları kazandıkları paralar belirli zamanda gerçekleştiği bilindiğinden ödeme tarihi bir yıl sonraya uzatılabilmektedir. Eğer bununla birlikte ödeme tarihinizi belirlediğiniz zamanda yaparsanız % 30 peşinat ile 36 aylık vade olanağı da sağlanmaktadır.
  • Tek ödeme; Elinizde ödeyebilecek miktarda paranız var ise en uygun ödeme seçeneğidir. Çünkü bu seçenekte % 50’si ödendikten sonra geri kalan 1 yıl sonra ödenebilme olanağı olmaktadır.

2 Comments

  1. Hayırlı işler hiç peşinatsız direk taksitli kredi ile alabiliyormuyuz bilgi almak istiyorum donerseniz sevinirim..

    1. İsmail bu işlemi kredi sağlayan koç fiat finansla görüşmeniz gerekiyor. Kredi ile alım şartlarını daha ayrıntılı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir