Akbank ara odemeli konut kredisi 300x154
akbank ara odemeli konut kredisi 300x154

Türkiye’de gelir sahibi olan kişilerin gelirlerini teşkil eden ücretlerini almaları farklı zaman dilimine tabi olarak yapılmaktadır. Öyle ki çok dağınık bir şekilde olan ödeme tarihleri memurlarda peşin olarak ayın 15’inde olurken, emeklilerde bu tarih ayın ilk günüdür. Bunlara bağlı olarak kişilerin ek ödeme ücretleri almaları söz konusudur.

Örneğin öğretmenler ayın ilk haftasında ek ders ücreti almaktadırlar ve bu ücret azımsanmayacak rakamlardadır. Nüfus Müdürlüğü Personeli ve Tapu Müdürlüğü personelleri örnek olarak verilecek olursa fazla çalışma ücretlerini de bu tarihte alabilmektedir. Bunlar gibi birçok örnek üretilebilmektedir.

Bazı emekli kişiler üç ayda bir maaş alırlarken, yine bazı çalışanlar 3 ayda bir ikramiye, yada 6 ay ve yıllık olarak farklı ödeme alma imkanlarına sahiptir.

Değişken zamanlarda alınabilecek ücretlere dayanarak konut kredisi almak isteyen kişilerin en fazla talep ettiği ara ödemeli konut kredisi yine Akbank tarafından sunulan bir hizmet olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akbank Ara Ödemeli Konut Kredisi Nedir?

Akbank düzenli gelirleri dışında gelebilecek ekstra gelirlerine istinaden konut kredilerini 3,6 ve 12 ayda bir ödenmek üzere tahsis ederken avantaj sağlamanıza yardımcı olabilmektedir. Sabit ödeme düzeninin yanı sıra ara ödemelerde sabit faiz uygulaması yapılırken, ara ödemeler sonucunda komisyon masrafı gibi erken ödeme ücreti ödemek zorunda kalmayacaksınız. Ara ödemeler, ödeme planında ayrıntılı olarak gösterilmektedir. Bu tarihlerde ödemeler yapılması gerekir. Kişi sabit faizli sözleşme sonucu ödemeler yaparken ara ödeme yapma isteği duyarsa yaptığı ücret üzerinden erken ödeme ücreti kesilmektedir. Bu kredinin avantajı bu ücretin ödenmemesi ile faiz yükünün en aza indirgenmesi olacağından düzenli olarak ara gelir sahibi olan kişiler için konut kredisi alımında oldukça uygun bir yol olarak görünmektedir.

Ara Ödemeli Konut Kredisini kullanmanızdan sonra, ara gelirleriniz de problem çıkması durumunda ise Akbank yine müşterilerini gözeten alternatif yollar sunmaktadır. Sunduğu bu hizmetler arasında kredi yapılandırma ile mevcut borcunuzu yeni ödeme planı çıkartılarak, yeni ödeme kalemlerine geçmeniz olabilir.

Sonuç olarak ele alındığında, ara ödeme planı uygulanmasa dahi kişiler ellerine geçen yüklü miktarları mevcut ödemesi devam eden konut kredilerine ayırdıklarında her ne kadar komisyon ödemiş olsalar dahi faiz yükünden ineceğinden oldukça karlı durumlara geçmiş olacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir