3
3

Kredi Garanti Fonu (KGF), KOBİ ve KOBİ dışı işletmelere teminat sorunu nedeniyle kredi alamamaları durumunda kefil olarak finansman açısından gerekli desteği sağlamaktadır. KGF teminatlı kredi veren bankalar ile KGF arasında tek tip bir protokol imzalanırken, kefalet uygulamaları açısından bankalar arasında farklılık bulunmamaktadır. Kefalet talepleri bankalar tarafından alındıktan sonra geliş tarihi dikkate alınarak işlemler sonuçlandırılmaktadır

Akbank KGF Teminatlı Kredi

Kredi Garanti Fonu ile anlaşma imzalayan Akbank, KGF teminatlı kredi veren bankalar arasında yerini alarak kefalet desteği ile KOBİ ve işletmelere kredi sağlamaktadır. Finansman sağlamak için banka kredisi kullanmak isteyen yatırım ve işletmeler Akbank şubelerine başvuruda bulunabileceği gibi Akbank mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden de başvuru gerçekleştirebilmektedir.

Türkiye Finans KGF Teminatlı Kredi

KGF teminatlı kredi veren bankalar içerisinde olan Türkiye Finans, KGF destekli kredi imkanları ile finansman ihtiyaçları bulunan KOBİ’lere destek sunmaktadır. Sektöre destek konusunda farklı imkanlar sunan Türkiye Finans, KGF kefaleti ile KOBİ’lere en çok kredi sağlayan bankalar içerisindedir. KOBİ’ler Türkiye Finans şubelerine giderek KGF destekli krediler hakkında detaylı bilgi alabilir, projeleri ve yatırımları adına gerekli teminatı sağlayabilmektedir.

Kgf teminatlı kredi veren bankalar

VakıfBank KGF Teminatlı Kredi

Teminat sıkıntısı bulunan KOBİ ve işletmelere KGF teminatlı kredi veren bankalar denilince akla gelen Vakıfbank, Kredi Garanti Fonu (KGF) ile imzaladığı protokol kapsamında farklı vade ve limitlerde kredi imkanı sunmaktadır.

Garanti BBVA KGF Teminatlı Kredi

Nakit ihtiyacı bulunan ya da yatırım sermayesi ihtiyacını karşılamak isteyen KOBİ ve işletmelere KGF teminatlı kredi veren bankalar olarak Garanti BBVA, Hazine Destekli Portföy Garanti Sistemi (PGS) sayesinde KGF kefaleti ile kredi kullanabilmektedir. Kredi başvurusu için KGF başvuru formu doldurulurak başvuru yapılabileceği gibi şubelerden ya da 444KOBI (4445624) üzerinden başvuru gerçekleştirilebilmektedir. Kefalet başvurusu için Garanti BBVA en az 6 ay vade imkanı sunarken, en fazla 5 yıla kadar vade imkanı sunmaktadır.

Denizbank KGF Teminatlı Kredi

KGF teminatlı kredi veren bankalar arasında yerini alan Denizbank, yeterli teminatı olmayan KOBİ ve işletmelere KGF ile işbirliği sayesinde finansal destek sağlamaktadır. Teminat sıkıntısını çözmek isteyen KOBİ ve işletmelere Denizbank KGF Destek Hattı olan 0 212 355 10 55’i arayarak bilgi alabileceği gibi Denizbank şubeleri aracılığıyla başvuruda bulunabilmektedir.

Şekerbank KGF Teminatlı Kredi

Esnaf, işletme ya da KOBİ’lere finansman desteği sağlayan Şekerbank, KGF teminatlı kredi veren bankalar arasındadır. KOBİ ve işletmelerin teminatlarının yetersiz kaldığı durumlarda Şekerbank Üretene Destek Hattı olan  444 00 29’u aramaları ya da Şekerbank şubelerine başvuruda bulunmaları sonucunda kredi kullanma imkanı sağlanmaktadır.

Kgf teminatlı kredi veren bankalar

Ziraat Bankası KGF Teminatlı Kredi

Farklı kredi seçenekleri ile bireysel ve kurumsal müşterilerine finansal destek sağlayan Ziraat Bankası, KGF teminatlı kredi veren bankalar içerisinde yer almaktadır. KGF teminatlı kredi başvuruları Ziraat Bankası şubeleri aracılığıyla gerçekleşmekte olup, 1 yıl ödemesiz 5 yıla kadar işletme kredileri sunarken, yatırım kredilerinde 3 yıl anapara ödemesiz 10 yıla kadar vade seçeneği sunmaktadır.

KGF Teminatlı Krediden Kimler Yararlanabilir?

KGF teminatlı kredi veren bankalar ülkemizde faaliyet gösteren;

  • KOBİ vasfına haiz işletmelere,
  • KOBİ kapsamında kabul edilen esnaf ve sanatkarlara, tarımsal faaliyet gösteren işletmelere ve çiftçilere, serbest meslek mensuplarına,
  • KOBİ tanımında yer almayan havayolu işletmelerine, gemi inşa ve sanayi işletmelerine, seyahat acentelerine, ihracatçılara ve diğer işletmelere kredi imkanı sağlamaktadır.

KGF teminatlı kredi veren bankalar aracılığıyla kredi kullanmak için işletmelerin SGK ve vergi borcu olmaması gerekmektedir. SGK ve vergi borcu bulunan işletmelerin en azından borçlarını yapılandırmış olması ve yapılandırmayı düzenli ödemesi kredi kullanılmasını kolaylaştırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir