Kesin kredi veren bankalar
kesin kredi veren bankalar

Nakdi olarak sıkıntı çektiğiniz bir dönem yaşıyor olabilirsiniz. Bu dönemlerde ilk başvuru yeri elbette bankalar. Ancak bankalar her durumda kredi talebini yerine getirmezler. Onlar içinde kredi verebilmenin kriterleri vardır.

Kredi notu düşük olan ve idari takibe kredi borçları düşen kişiler kara listede yerlerini almıştır. Bu yüzden bankalar ödeme problemi yaşatan kişilerden uzak durmaya çalışır ve kredi vermezler. Çünkü verdikleri paranın geri gelmeyeceği varsayımı ile hareket ederler.

Özellikle sosyal medya üzerindeki reklam ağlarında mutlaka görmüşsünüzdür. Sicil bozuk olanlara kredi yada kredi notu düşük olanlara kredi çıkartılır gibi süslü yazılar eşliğinde ilanları bulunur. Bu tür kredi çıkarılmasına yardımcı olan kişiler komisyon karşılığı kredi taleplerine yardımcı olmaya çalışmaktadırlar. Ne kadar güvenilir olurlar onu kestirmek zor olur. Ancak kredi almak isterken peşin komisyon talebi ile cebinizdeki paralardan olmamak adına dikkatli olunmalıdır.

Kesin Kredi Veren Banka Var mı?

Bankalar yaptıkları işlemleri yasal prosedürlere uygun olarak, kanuni yollarla yapmaktadırlar. Bu yüzden kara listeye girmiş insanlara kredi vermekten imtina ederler. Ancak kefil, kefiller ya da ipotek karşılığı kredi kullanabilmeleri mümkün.

Kredi almak oldukça dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Tüm şartları sağlasanız dahi kredi alırken ödeme imkanlarınızı ve içinde bulunduğunuz duruma göre çıkacak sürpriz ödemeleri planlarınız dahilinde düşünmeniz gerekmektedir. Kredi almak riskli ancak hayatınızı kolaylaştıran birçok imkan sunar. Birçok banka müşterisine kredi vermektedir. Dileyen kişiler 200 TL ile başlayan rakamlar ile şartları sağlamaları halinde çok yüklü miktarlarda kredi çekebilirler.

Bir bankanın kredi vermesi için belirli kriterleri vardır. Hiçbir bankanın kesin kredi vermesi söz konusu değildir.  Bir banka sizi hiçbir sorguya sokmadan kredi veriyorsa bu durumda çok yüklü bir faiz talebi yani bir nevi tefecilik söz konusu demektir. Bankalar düşük miktarda kredileri müşterilerinin maaş hesaplarının bankada olması halinde ve sürekli olarak hesap hareketlerinde bir akış izlenmesi halinde verebilmektedir. Bu durumlar dışında bir bankanı kesin kredi vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Özellikle kara listede olan ve kredi puanı düşük olan kişilerin kredi alması neredeyse imkansız denebilecek düzeydedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir