Is cep
is cep

İşCep teknolojinin her türlü dalına ayak uydurarak, bankacılık işlemlerini yürütmemize öncülük eden, İş Bankasının müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için programladığı dijital ortamlarda online bankacılık sistemi olarak finans dünyamıza girdi.

Akıllı telefonlara yüklediğimiz İşCep uygulaması banka hesabınızın tüm ayrıntılarına ulaşma imkanı sağlıyor. Müşterilerine ayrıcalık sunmaya çalışan İş Bankası milyonlarca müşterisinin bankacılık işlemlerine hızlı çözüm imkanları ile avantajlı fiyatlardan ve uygun faiz oranları ile bankacılık ürünlerini sunarken, aynı zamanda kart ödemelerinizi, fatura ödemelerinizi ve eft havale yapımı gibi para aktarma işlemlerine anında ulaşım sağlıyor.

İşCep uygulamasını bireysel müşteriler ile birlikte, ticari işletmeler kullanabilirken İos 8 ve üzeri işlemcili telefonlar ile Android 4.1, Windows Phone 8 ve üzeri kullanan telefonlara yükleyebiliyorsunuz. Bir çok uygulamayı barındırmayan windows uygulamasının İşCep’te olması bir ayrıcalık olarak gösterilebilir.

Android indirimi için https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pozitron.iscep&hl=tr adresi, İos için ise https://itunes.apple.com/tr/app/i-%C5%9Fcep/id308261752?mt=8 adresinden indirebilirsiniz.

İşCep’e girişler banka müşteri numarası, TC. Numarası ile girilebilirken müşteri şifresi, mobil onaylı cebinize gelen kod ve geliştirilen Cep Anahtar ile yapılabiliyor. Aynı zamanda akıllı telefonlarınızı tanımlamanız halinde kolayca giriş yapılarak işlem yapabiliyorsunuz. Ticari müşterilerin girişi için ise kullanıcı kodunuz bulunması gerekiyor.

İşCep Cep Anahtar

İş Bankasındaki açtıkları mevduat hesabına bağlı olarak, faaliyete açılan İşCep uygulamaları ile birlikte güvenlik açısından kişiler Cep Anahtar sahibi olmaktadır. Bunun için uygulamaya girildikten sonraki ayarların yapılması gerekiyor. Ayarlar sonrasındaki aktivasyon işlemi ile birlikte dileyen hesap kullanıcıları hatırla butonunu aktif ederek daha sonraki girişler için cep anahtar kodu tuşlama yapmadan giriş yolunu seçebiliyor. İstediğiniz zaman yine ayarlar bölümünden bu seçiminizi iptal edebilirsiniz.

Siri İle İşCep Uygulamaları

İos işletim sistemi kullanan cep telefonlarının kullanıcılarına sağladığı özgürlük olarak tanımlayabileceğimiz siri sesli komut sistemi ile istekleri yerine getiren bir akıllı telefon uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Bu işletim sistemine sahip kullanıcılarına ayrıcalık tanıyan İş Bankası sesli komut sistemi ile birlikte siri açıp “para gönder” komutu ile İşCep üzerinden para aktarımı yapabiliyorlar. Bunun için ise ayarlar bölümünden bu sisteme izin verilmesi gerekiyor. Siri ile para aktarım limiti ise 500 lira ile sınırlı ve havale işlemi ücreti ödemek zorun kalıyorsunuz.

iMessage ile Para Aktarın

İşCep’in hizmetlerinden birisi de iMessage mesaj servisi yardımıyla para havale edebilmeniz. Bu işlem için ise İMessage Store ayarlarından İşCep eklentisini açmanız ve hesabınızı tanımlamanız ile en fazla 300 liraya kadar havalelerinizi gerçekleştiriyorsunuz. Ancak bunun için İOS 10 ve üzere işletim sistemine sahip telefonlar yararlanabiliyor.  Bu işlem içinde masraf alınması diğer bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Apple Watch’ta İşCep Ayrıcalığı

İPhone telefonlarla birlikte çalışan yeni teknolojik aletlerimizden Apple Watch İşCep uygulamasında aktif hale getirildi ve bunun sayesinde döviz kurları ile bankamatik ile şubelere ulaşımı sağlayan harita hizmeti sağlanıyor.  Maximum Kredi Kartı kampanyalarına ulaştıran bir özelliği bulunan bu işlemi uygulamanız için cihazınızın sürümünün en az İOS8.2 olması ayrıntı. Yani her işlemci bu uygulamaya izin vermiyor.

Kısacası akıllı cep telefonlarınıza indirdiğiniz İşCep, İş Bankasının bütün teknik işlevselliğini cebinize sığdırmış durumda ve bununla birlikte yapacağınız bütün işlemler sizlerin parmaklarınıza teslim edilmiş. Yapılan işlemler için masraflar alınıyor olsa da, sunulan hizmet sanıyorum bu ücretleri hak ediyor. Yine de kullanıp kullanmamak elbette İş Bankası müşterilerine kalmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir