Is yeri acma kredisi
is yeri acma kredisi

Devlet, ekonomik kalkınma ve toplum refah seviyesinin artması açısından birçok vatandaşına devlet destekli KOSGEB kredisi, iş kurma hibe kredisi ve faizsiz teşvik kredisi olanakları sağlamaktadır. Devlet desteğinin yanında, ekonomik durumu yerinde olmayan fakat iş yeri sahibi olmak isteyen kişilere özel fırsatlar sunan bankalarda bulunmaktadır. Şimdi, iş yeri sahibi olmak isteyenlere sağlanan kredi imkânları nelerdir inceleyelim.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB: Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen bir projedir. Bu projeyle kurum, devlet desteğiyle girişimcilerine 50.000 TL hibe ya da 100.000 TL faizsiz kredi vermektedir.

KOSGEB Kredisi ile Nasıl İşyeri Açabilirim?

KOSGEB iş yeri açma kredisi başvurusu için,  belirlenen tarihlerde kuruma gidip kurs için kayıt oluşturulduktan sonra, girişimcilik kurslarına katılarak 32 saatlik girişimcilik sertifikası alınmalıdır. Kredi başvurusu aşamasında seçeceğiniz iş sektörü de çok önemlidir. Bundan sonra yapmanız gereken, sizinde kendi iş projenizi hazırlayarak iş planınızı kuruma teslim etmenizdir.

Hangi Bankalar İş Yeri Açma Fırsatları Sunuyor?

TEB Bankası:

Banka proje maliyetinin tutarına göre 50.000 TL tutarına kadar teminatsız ve 100.000 TL tutarına kadar teminatlı kredi vermektedir.

Garanti Bankası:

Garanti Bankası kendi işimi kuruyorum destek paketi adı ile esnaflara, turizm sektöründekilere, mobilya işi ile uğraşanlara, otomotiv ile ilgilenenlere çeşitli imkanlar ve uzun vadeli ayrıcalıklarla kredi veriyor.

Akbank:

Akbank, girişimci sahiplerinin kısa vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için ‘’Artı Para’’ kredisi ve İnternet üzerinden ‘’Axess Business’’ paketi fırsatlarını sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası:

Yeni kurulacak işletmeler için finansal ihtiyaçlarını karşılama adına 40.000 TL’ye kadar nakit destek kredisi,  sezona hazırlık kredisi ve ödemesi kolay turizm kredisi verilmektedir. Vade seçenekleri bulunan bu kredilere başvurmak için internet üzerinden online başvuru yapabilirsiniz veya en yakın Akbank şubesine gidebilirsiniz.

Bu kredilerle birlikte 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe kalkışması nedeniyle ve ülkede yaşanan terör saldırıları yüzünden iş yerleri etkilenen esnaflar KOSGEB desteğiyle bankalarda 100.000 TL’ye kadar faizsiz kredi çekebilecektir. Kredi olanaklarından yararlanmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki bankalara müracaat edebilirler.

-Şekerbank

-Vakıfbank

-Halkbank

-Türkiye Finans Katılım Bankası

-Denizbank

-Halkbank

-Garanti Bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir