Isbankasi kredi borcu sorgulama
isbankasi kredi borcu sorgulama

Bankalardan kredi almak kadar kredinin geri ödenmesi konusu da oldukça önemlidir. Bu nedenle bankanın kredi vermeden önce kendi güvencesini sağlaması olağan bir durumdur. Bankalardan alınan kredinin geri ödemeleri, kredi alma işlemleri sırasında müşteriye beyan edilmektedir. Müşteriye yazılı olarak bildirilen tarih ve borç tutarlarını aynı zamanda mobil telefonlarına hatırlatma mesajı göndererek de bildiren bankalar bulunmaktadır. İş Bankasından alınan kredilerin geri ödeme takibini yapmanın birçok yöntemi vardır. Birincil olarak, banka müşterisinin telefonuna kısa mesaj olarak, taksit tarihinden önce bildirimde bulunabilmektedir. Bildirim yapmanın farklı bir yolu da e-mail ile bilgilendirmedir. Kayıtlı mailiniz bulunuyorsa borcunuz ile ilgili ayrıntılı rapor mailinize gelmektedir. Bununla birlikte bankanızın ATM’lerine giriş yaptığınızda da bankamatik üzerinden uyarı mesajları veren bankalarda bulunmaktadır.

Bildirim Mutlaka Olur

Ancak bu bildirim içerisinde kalan borç ile ilgili bilgi paylaşılmamaktadır. Müşteri internet bankacılığı kullanıyorsa İş Bankası kredi borcu sorgulama işlemini internet üzerinden kolaylıkla yapabilir. İnternet bankacılığına giriş yaparak, krediler bölümünde yer alan bilgilerden kalan taksit sayısı, kalan toplam borç sayısı, ödenmiş taksit sayısı ve tutarlarını takip edebilmektedir. Aynı şekilde müşteri mobil bankacılık yani İŞCEP kullanıyorsa, mobil bankacılık şifresiyle giriş yaparak, krediler bölümünden kredi borcunu takip edebilmektedir. İş Bankası nezdinde düzenli kontrol edilen bir vadesiz mevduat hesabın olması durumunda, geri ödemelerin bu hesaptan otomatik ödenmesi sağlanabilmektedir. Böylece her taksit tarihinde banka şubesine gitmeden ya da EFT/havale gibi işlemlerle uğraşmadan ödemeler kolayca yapılabilir.

Kredi Kartınızdan Ödeme

Alternatif seçenek olarak da kredi kartından çekilmesi mümkün olabilmektedir. Bu durumda sadece kredi kartının ödemelerinin düzenli yapılmasına ve daima yeterli limit bırakılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Kredi kartı ya da mevduat hesaptan yapılan ödemelerin takibi de yine bu hesapların geçmiş dönem hesap özetlerinden görülebilmektedir. Ancak kalan borç hakkında bilgiye bu kanallardan ulaşılamamaktadır. Kredi borcu sorgulamanın bir diğer yöntemi ise İş Bankası Telefon Bankacılığıdır. 0850 724 0724 numaralı müşteri hizmetleri ile kredi borcu sorgulaması, kalan taksit sayısı hakkında detaylı bilgi edinilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir