Isbank imece kart
isbank imece kart

İmece kart, Türkiye İş Bankasının tarım işiyle uğraşan ve bu kişilerin ihtiyaç duyduğu tohum, fide, gübre, zirai ilaç, mazot, yem ve tarımla ilgili ekipmanlar gibi malzemelerin alımında avantaj sağlayan bir bankacılık hizmetidir. İmece kart, bankamatik kartı gibi kullanılabilmesinin yanında tarımsal üretim yapan kişilere tahsis edilmiş olan tarımsal kredinin kullanımını da sağlamaktadır.

İmece Kart Avantajları

İmece kartın sunduğu birçok avantaj vardır. İmece kart başvurusunda bulunan bir çiftçiye öncelikle bir tarımsal kredi tahsis edilmektedir. Üreticiler tahsis edilen bu krediyle tarımla ilgili faizsiz dönemli alışveriş yapabilmektedir. İmece kart ile tahsis edilen kredinin vadesi hasat dönemine uygun bir şekilde ayarlanmakta olup en fazla bir yıldır. imece kart ile yapılan alışverişlerin tutarı, faizsiz dönem sonuna kadar ödendiği takdirde hiç bir faiz alınmamaktadır.

Her Çiftçinin Yanında

İmece kart ile imece kart anlaşmalı iş yerlerinde yapılan alışverişlerde (mazot alımları hariç) imece puan kazanılır ve bu imece puanlar yine imece kart anlaşmalı iş yerlerinde harcanabilmektedir. İmece kart sahipleri tüm İş Bankası şubelerinden üç aylık faizsiz dönem ile Tarsin sigortası yaptırıp sigorta ücretini hasat döneminden sonra ödeyebilmektedir. İmece kartın normal bir bankamatik kartı şeklinde kullanılabilmesi sayesinde Türkiye İş Bankası bankamatiklerinden para çekme, para yatırma, havale, eft gibi bankacılık hizmetlerini 7 gün 24 saat gerçekleştirebilmektedir.

İmece Kart Anlaşmalı İş Yerleri

İş Bankası İmece kart anlaşmalı birçok iş yeri vardır. Shell & Turcas ile İş Bankası arasında yapılan anlaşma ile şu an 25 ildeki birçok Shell istasyonunda 5 ay faizsiz olarak mazot alımı yapabilmektedir. Bunun gibi İş Bankası İmece kart sahipleri tarımla ilgili ihtiyacı oldukları her türlü gereksinimlerini İş Bankası İmace kart anlaşmalı iş yerlerinden faizsiz dönemle alabilir, yapmış oldukları alışverişlerden de imece puan kazanıp bu puanları bir sonraki alışverişlerinde harcayabilmektedirler.

Her dönem çiftçinin yanında olma gayreti gösteren İş Bankası bu anlamda çiftçilere vermiş olduğu desteklere sürekli yenilerini ekleyerek müşterilerinin haklı desteğini de arkasına almış durumda. Köklü bir geçmişe sahip bankanın bu nedenle köklü bir destek yapısına sahip olmasının en büyük nedenlerinden birisi elbette müşterileri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir