3 5
3 5

Türkiye İş Bankası tarafından vadesi bozulmayacak şekilde hesaptan para çekme ya da yatırma olanağı sunan Günlük Kazandıran Hesap müşterilerin kullanımına sunuldu. İş Bankası’ndan yapılan açıklama doğrultusunda, ”İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap” sahibi olan kişiler günlük para çekme veya yatırma işlemleri sırasında kendilerine ait olan hesapları serbest şekilde kullanabiliyor.

Kullanıcıların birikimleri ise gecelik vadeli hesap da her gün değer kazanmaya devam ediyor. Müşteriler istedikleri zaman İşCep ile internet şubesini kullanarak istedikleri yerden para açma şanslarının olduğu Günlük Kazandıran Hesap sayesinde, birikimlerini Dolar, Euro ve Türk Lirası para birimlerinde değerlendirme olanakları yer alıyor.

İş bankası günlük kazandıran hesap

İş Bankası Günlük Kazandıran Nedir?

İş Bankası’nın müşterilerine sağladığı ”Günlük Kazandıran Hesap” ile birikimlerinizi gecelik vadeli hesapta her gün değer kazanır. Dilediğiniz an vade bozulma sorunu olmadan hesabınızdan para çekebilir veya yatırabilirsiniz. Günlük kazandıran hesap yalnızca internet şubesi ve İşCep üzerinden açılması söz konusudur.

Günlük Kazandıran Hesap talimat verilmediği sürece otomatik olarak yenilenir. Birikimlerinizi TL, EUR ve USD para birimlerini kullanarak açma şansınız bulunuyor. Vade bitişi beklemeden istediğiniz an hesabınızdan para çekip yatırabilirsiniz. Şube kullanılarak yalnızca hesap bilgileri görüntüleme, hesap kapama ve cüzdan yazdırma, verme gibi işlemler yapılmaktadır. İş Bankası şubelerinde hesap açma, para transferi işlemleri gerçekleştirilmez.

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap İşlem Ücreti

İş Bankası tarafından belirtilmiş olan miktar, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi’nin dahil edildiği ücret olarak yer alır. Hesap işlem ücreti talep edilirken müşteri baz alınır ve bu nedenle birden çok YP ya da TL hesabı olan İş Bankası müşterilerinden farklı farklı ücret alınmaz.

İş Bankası’nın Günlük Kazandıran Hesap işlem ücretinin tahsilat zamanları birinci yarı yıl ve ikinci yarı yıl olarak 2 guruba ayrılır. İlgili ücret, dönem sona erince tahsil edilir ve İş Bankası’nın uygulaması doğrultusunda ticari hesaplardan talep edilen işletim ücreti ayrıdır. Fakat ücretin tahsil edildiği dönemde ve vergi de herhangi bir değişiklik yoktur.

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap Hesaplama

İş Bankası tarafından açıklanan Günlük Kazandıran Hesap faiz oranı üstünden faizlendirilir. Faiz tahakkuku ise sadece mesai günlerinde 00.00 ile 08.00 saat aralığında hesabın saat 16.00 bakiyesiyle gün sonu bakiyesi kıyaslanarak en az olan bakiye esas alınır. Hesaba tahakkuk eden faizler de ana paraya ilave edilir.

Resmi tatil ile hafta sonları Günlük Kazandıran Hesaba faiz işlemez. Tatilin ardından ilk iş gününde valör uygulaması esas alınıp tatilin son gününde tahakkuk saatindeki bakiyeden hesaplanır.

İş bankası günlük kazandıran hesap

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap Faiz Oranı

İş Bankası Günlük Kazandıran Hesap oranı Türk Lirası üzerinden hesaplanacak olursa;

  • 1,000,00-30,000,00 TL= 13.00
  • 30,000,01-250,000,00 TL= 14,50
  • 250,000,01- 1,000,000,00 TL= 15,50
  • 1,000,000,01= 15,50

Diğer Bankaların Günlük Faiz Oranları

ING Bank: 10.000 TL yatırdığınızda 1 günlük faiz oranı net getirisi 5,47 TL

Garanti Bankası: 10.000 TL yatırdığınızda 1 günlük faiz oranı net getirisi 1,05 TL

Fibabanka: 10.000 TL yatırdığınızda 1 günlük faiz oranı net getirisi 5,59 TL

Vakıfbank: 10.000 TL yatırdığınızda 1 günlük faiz oranı net getirisi 2,10 TL

Alternatif Bank: 10.000 TL yatırdığınızda 1 günlük faiz oranı net getirisi 5,59 TL

Enpara: 10.000 TL yatırdığınızda 1 günlük faiz oranı net getirisi 4,08 TL’dir.

Günlük kazandıran hesap ile İş Bankası’na gelerek sizler de birikimlerinizi değerlendirme şansı yakalayabilirsiniz. Vade bozulacak derdi olmadan istediğiniz gibi hesabınızı yönlendirme olanağı sizlere sunuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir