Ing bank altın hesabı
ING Bank altın hesabı

ING Bank altın hesabı, müşterilerin birikimlerini vadeli ve vadesiz olmak üzere bankada değerlendirmelerine olanak sağlayan bir yatırım türüdür. Banka hesabında gram altın cinsinde tutulan altınlar, kaydi olarak işlem görmektedir. Böylelikle altınların kaybolma ve çalınma gibi durumları ortadan kalkmaktadır.

ING Bank, birikimlerini altında değerlendirmek isteyen müşterilerine farklı hesap türleri sunmaktadır. Müşteriler bu hesap türlerinin arasından kendileri için en uygun olanı seçerek yatırım yapabilmektedir. ING Bank altın hesap açmak için ise farklı kanallar bulunmaktadır.

Ing bank altın hesabı (vadeli - vadesiz mevduat)
Ing bank altın hesabı (vadeli – vadesiz mevduat)

ING Bank Altın Hesabı Çeşitleri

ING Bank altın hesapları, müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmiştir. Müşteriler, kendileri için uygun gördükleri altın hesabını açtırmak için başvurarak gram altın cinsinden yatırım yapabilmektedir.

ING Bank e-Turuncu Hesap

e-Turuncu altın hesabı, birikimlerini altında değerlendirmek ve aynı zamanda faiz getirisi kazanmak için biçilmiş bir kaftandır. Gram altın cinsinden birikimler faiz oranında getiri kazandırmaktadır.

e-Turuncu altın hesabını açmak için minimum 366 gram altınınız bulunmalıdır. Bu miktarı karşılıyor iseniz hoş geldin faiz dönemi boyunca %0,50 oranında ek getiri kazanılmaktadır. Faiz kazançları, günlük olarak hesaplanmakta ve hesaba geçmektedir. Turuncu Hesap ailesine ilk kez katılan kişiler, Hoş Geldin Faizi’nden 90 gün boyunca yararlanmaktadır.  Hoş geldin faiz döneminin sonrasında ise minimum 732 gram altınınız bulunmalıdır. Bu şartı sağladığınızda ise faiz oranı %0,25’tir.

e-Turuncu hesapta vade derdi bulunmamaktadır. Kişiler nakit ihtiyaçlarında altın miktarını nakit olarak alabilmektedir. Ancak faizin devam edebilmesi için altın miktarı şartının sağlanması gerekmektedir. Toplam altın tutarı 4.500 gramı geçer ise aşan kısım için %0,01 faiz uygulanır. Faiz hesaplaması için şubelere başvurabilirsiniz.

ING Bank e-Turuncu hesabına altın yatırmak tıpkı döviz (Euro, Dolar) gibi kolaydır. Müşteriler; TL, Euro ve Dolar cinsinden paraları ile gram altın cinsinden altın almaktadır.

İnceleyebilirsiniz: Vadeli Altın Hesabı Ne Kadar Kazandırır? Karlı mıdır?

ING Bank Vadesiz Altın Hesabı

ING Bank vadesiz altın hesabı, gram altın cinsinden altınların kaybolma ve çalınma gibi riskleri barındırmadan saklanmasına olanak sağlar. Altın hesabı aynı zamanda 7 gün 24 saat boyunca mobil ve internet bankacılığı kanallarından görüntülenebilir. Böylelikle müşteriler canlı gram altın fiyatlarını takip ederek alış satış emirleri verebilmektedir.

Vadesiz altın hesabındaki alım satımlar kaydi olarak gerçekleştirilir. 1 gram altın, 1000/1000 saflık değerine sahiptir. Gram bazında işlem yapılabildiği için müşteriler küçük tutarlarda dahi birikim yapabilmektedir. Üstelik makas aralığı diğer bankalara kıyasla daha azdır.

ING Bank Altın Biriktiren Hesap

ING Bank Altın Biriktiren Hesap, her ay banka hesabı ve kredi kartınızdan otomatik gram altın birikimi yapmanıza imkan sağlar. Talimat oluşturarak otomatik işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle gram altın cinsinden yatırımlarını çalınma ve kaybolma riski olmadan gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Altın Biriktiren Hesap’tan talimat verdiğinizde tercih ettiğiniz günlerde o günkü altın kurundan alım gerçekleşmektedir. İşlemi kredi kartınızdan yapıyorsanız gram altın fiyatı ekstrenize yansımaktadır. Farklı birikimler yapmak için hesaplarınızı adlandırma şansınız da bulunuyor.

ING Bank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank altın hesabı şubelerden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından açılmaktadır. Mobilden altın hesabı açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

  • İnternet şubesine kişisel bilgileriniz ile giriş yapınız.
  • Menüden “Başvuru” seçeneğine tıklayınız.
  • “Hesaplar” seçeneğine tıklayınız.
  • “Altın Hesabı Açılışı”nı tercih ederek onaylayınız.

ING Bank Altın Hesabı Yorumları

ING Bank altın hesabı, vadeli ve vadesiz olarak iki şekilde açılabilirken her hesabın kazanç ve getiri sistemi farklıdır. Vadesiz altın hesabında kişi birikim miktarı kadar gram altın bulundurmakta ve güncel altın fiyatları doğrultusunda alış satış gerçekleştirmektedir. Vadeli altın hesabında ise birikimler aynı zamanda faiz cinsinden de getiri sağlamaktadır. Üstelik makas aralığı da uygundur. ING Bank altın hesabı kullananların büyük bir çoğunluğu bu durumdan memnundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir