Hic bilmeyen borsaya nasil baslamali
hic bilmeyen borsaya nasil baslamali

Belirli bir miktar birikiminiz var ve nasıl değerlendireceğinizi bilmiyorsunuz. Borsaya girmek istiyorsunuz fakat aklınızda hiç bilmeyen borsaya nasıl başlar sorusu var. Borsaya başlamadan önce, başlandığında ve başladıktan sonra dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

Yapılacaklar

Her şeyden önce, borsada resmi olarak yatırımcı konumunda bulunmanız gerekmektedir. Bunun için ise herhangi bir bankada hesap açtırmanız gerekir. Hesabı açtıktan sonra ise bu hesabı, bankanıza borsa hesabı olarak tanımlatmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra ise artık borsaya atılmak için teknik olarak bir engeliniz kalmamıştır. Fakat o kadar kolay değildir bu iş.

Eğitimin Önemi

Eğer ki borsada başarılı bir yatırımcı olmak istiyorsanız daha da derinlere inmeniz gerekmektedir. Yani borsa ile ilgili bildiğiniz yüzeysel bilgiler size yeterli olmayacaktır. Bunun için ise size uygun bir eğitim bulmalısınız. Yani hiç bilmeyen nasıl borsaya başlar sorusunun temel cevabi eğitimdir. Borsa ile ilgili ister başlangıç olsun isterse de ileri seviye olsun internetten ve ya uzmanlardan gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Kolay Yolu Yok

Borsaya girdiğinizde “bunu yap kazanırsın” diyen kimseye inanmayın. Böyle bir şey mevcut değildir. Borsa da kazanmak için aldığınız eğitimlere uygun araştırmalar yapmanız gerekmektedir. Kalkıp düşen hisse senetlerini iyi takip etmek, kazanıp kaybetme risklerini iyi analiz etmek ve en önemlisi de doğru zamanda doğru yere yatırımı yapmak borsada kazanmak için en önemli unsurlardır.

Her yeni başlangıç insanları tedirgin eder, ortama ısınıncaya kadar geçen zamanla acemilik yaşar. Her nasıl bir işe yeni başlayan acemi, kalfalık dönemi ve daha sonra ustalık dönemine geçiyorsa Borsa İstanbul’da senet alıp satmak, borsanın inceliklerini öğrenmek te zaman alacaktır, deneyimler isteyecektir. Borsanın derinlikleri sizlere gereken bilgi ve beceriyi verecektir.

Borsaya atacağınız adım sizin kazanmanız için gereken engellerle doludur. Futbolcular maça başlamadan dakikalar önce ısınma hareketlerine başlıyorlarsa, maça ısınmaya çalışıyorlarsa  borsaya girecek kişilerinde ısınma hareketleri yapması, sanal ortamlarda oynayacakları borsa oyunları ile hareket yeteneklerini geliştirmeleri gerekir. Zamanla bu yaptıklarınızın sizin için çok yararlı işlemler olduğunun sizlerde farkına varacaksınız ve yararları ile meyvelerini almaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir