Ihtiyac kredisi temmuz 720x200
ihtiyac Kredisi TEMMUZ 720x200

Bankaların en büyük risk olarak gördüğü kredilerin başında Tüketici Kredileri gelir. Bu yüzden finans kuruluşları olan bankalar talep edilen ihtiyaç kredilerinin tahsislerini yaparken faiz oranı en yüksek kredi olarak vermektedirler. Bunun nedeni ise para olarak verilen kıymetin geri dönüşü yani ödenmesi ile ilgilidir.

Bankalar verecekleri krediler karşılığı para kazanacaklarından dolayı bu riske girerken kendilerine geri dönüşü olmayacak kredilerin yüzdesi ile hareket ederler. Yani vermiş oldukları kredilerin bazılarının geri ödemesinin yapılmayacağını bilerek hareket ederler. Yine de tahsisi sağlarken sağlam adımlar atarak riski en düşük seviyeye indirmeye çalışırlar.

Yılların finans kuruluşu olarak faaliyet gösteren İş Bankası Cem Yılmaz’ın karakteri ile yaptığı reklamlar ile müşterilerine verdikleri hizmetleri tanıtma yoluna gitti. Bu anlamda haklı ve doğru bir yol bulduğunun altını çizmek gerekiyor ki, yine bu hizmetlerden birisini daha faaliyete geçirerek kredi pazarlama pastasını önemli miktarda artırdığını söylememiz yanlış olmaz sanırım.

Kişiler günlük ihtiyaçlarını maddi olarak karşılarlarken küçük rakamları görmezden gelerek hareket etmektedirler. Genel olarak günlük ihtiyaçlar gıda ürünlerini teşkil edenlerdir diyebiliriz. Bu ihtiyaçları için karşılanan miktarlar küçük bedeller karşılığıdır. İş Bankası da günlük harcanacak küçük limitler dahilinde günlük 5 lira karşılığı 5 bin lira kredi tahsisi sağlamaktadır.  Günlük harcamalarınıza baktıktan sonra bir çoğunuzun 5 lira dediğiniz nedir ki diyebilirsiniz. Fakat kişi ihtiyaç duyduğu 5 bin lirayı bankadan alarak küçük miktarlarda ödemesini yapması ile küçük fakat büyük olan açıklarını kapatma imkanına sahip olabiliyor.

Açılan kampanya ile günle 5 liraya 5000 lira kredi yaz boyunca devam edecek ve Ağustos başında sona erecek. Küçük ödeme potansiyeli ile avantajlı olan bu kredi tahsisi bir anlamda hayallerinizi yerine getirebileceğiniz büyüklükte olduğunu söyleyebiliriz.

Günde 5 Liraya 5 Bin Lira Krediye Başvuru

Köklü bir geçmişi ile Türkiye Bankacılık sektörüne ismini yazdıran İş Bankası yaklaşık 1300 şube ile her an müşterilerinin yanında iken, sağladığı teknolojik platformlarda mobil uygulamalar ile Dijital Bankacılık ürünleri ile her daim kişilere hizmetini sürdürüyor. Bu nedenle kredi başvurusu için her yolu seçebilmeniz ve size en kolayını tercih etmeniz size kalmış gibi görünüyor.

Cep Telefonları üzerindeki SMS bölümünden başvurunuz için NAKİT, TC NO, KREDİ TUTARI, AYLIK GELİR yazılarak 4402’ye göndermeniz halinde size anında kredi onayı için dönüş yapılacaktır. SMS ücretinin başvuru yapan kişi tarafından karşılandığını da ayrıca belirtelim.

Farklı olarak bu krediye ATM’lerden, 0 850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri numarasından ve İşCep başlıca başvuru yollarınız olduğunu söyleyebiliriz.

Ne Kadar Öderim?

Alacağınız 5 Bin lira için günde beş lira ödemeniz aylık 148 lira olarak gerçekleşiyor. Ödeme yapacağınız vade miktarı 48 ay ve bunun için 25 lira tahsis ücreti, yaklaşık 31 lira sigorta primi ödüyorsunuz ve yüzde 1,29 faiz oranı ile alacağınız paranın geri ödemesi toplam 7 bin 122 lira olarak hesabınıza işleniyor.  Bu hesaplama için günlük 5 liranın altında bir maliyet  çıkıyor olsa da; 2 bin 122 lira faiz ödemiş oluyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir