Yaz kredisi 1
yaz kredisi 1

Yapılan Bayram kredileri kampanyalarının ardından Temmuz ay’ına girmemizle birlikte yaz sıcakları kendisini gösterir oldu. Yaz mevsimi ile tüketicilerin başvuru yaptığı kredi türlerinden birisi de ihtiyaç kredisi kapsamında olan yaz tatili için kredilerdir.

Yılda bir kez olsun rahat bir tatil yapmak, maddi ve manevi bütün sorunları bir kenara bırakarak bir kaç gün tatil yapmak istemeyen kimse yoktur. Bu duruma yine maddi sorumluluklar damgasını vurur ve yapmak istediklerimizden uzak bir yaz tatili geçirmek zorunda kalırız. Bu durumda olan kişilere ise yine her zamanki gibi bankalardan alınan destekler ile tatile çıkmak kalır. Bu desteklerden birisi de Garanti Bankası Yaz Kredisi olarak tatilcilerin radarına girmiş görünüyor.

Garanti Bankası Yaz Kredisi

Tatil yapmak aynı zamanda iyi eğlenmek demektir. İyi eğlenmekte turistik bölgelerde daha pahalı olan etkinlikler eşliğinde yapılmaktadır. Bu etkinlikler içersinde atacağınız bir kaç adım ile yaz güneşinin tadını çıkarırken aynı zamanda cebinizde oluşacak biraz daha açıklara neden olabilir.
Bu yüzden  bu açıkların oluşmaması adına Garanti Bankası Yaz Kredisi ile tatile gitmek isteyenlere, gittikleri tatilde daha özgür harcama yapmanın tadını çıkarmak isteyenlere 48 ay’a varan vadeler ile birlikte yaz kredisi imkanı sunmaktadır.

Örnek Yaz Kredisi Hesaplaması

3-48 Ay vadelerde verilen yaz kredisinin en üst limiti 75 bin lira iken maaşını anlaşmalı olarak Garanti Şubelerinden alanların ise  25 bin lira olarak sınırlandırılmış durumda.  Yüzde 1.29 oranındaki faiz oranları alınacak kredi miktarına göre değişiklik göstermektedir. 10 bin lira kredi kullanımı için 48 ay boyunca 327.88 lira taksit ödenmekte ve toplamda 15 bin 738 lira ödenecektir. Bu kredi için yüzde 0.05 oranında kredi tahsis ücreti ve yüzde 5 BSMV kesilirken toplamda kesilen masraf 52.50  lira olarak hesabınızdan kesiliyor. Sigorta teminatına göre değişiklik gösterirken 125 lira hayat sigortası poliçesi alınıyor. Yıllık maliyet % 27.63 oranına tekabül ederken bu orana sigorta masrafı eklenilmemiştir.

Garanti Bankası Yaz Kredisine Nasıl Başvurulur?

Yeni başlatılmış olun Yaz Kredisi başvuruları Garanti İnternetten, İnternet sitesindeki başvuru formunun doldurularak ya da Garanti Cep ile başvurabiliyorsunuz. Başvuru sonrası kişinin kredi notu ve gelirleri ile banka olumlu ya da olumsuz olarak cevap veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir