12
12

Yaz mevsiminde veya dini günlerde tüketicileri için bankalar çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşterilerinin sıkıntılarını gidermeye çalışır. Tatil hazırlığı yapan ancak yeterli miktarda parası bulunmayan kişilerin ilk başvurduğu yöntemlerden biri tatil kredisidir. Bankalar, müşterilerin talepleri üzerine gerekli miktardaki krediyi sağlayarak geri ödemesi taksitler şeklinde yapılıyor. Böylece müşteriler tatil masraflarını bir kerede değil taksit olarak ödemiş oluyor. Ancak bankalar tatil kredileri için belli bir oranda faiz işlemi de uyguluyor.

Havaların ısınması ile birlikte çoğu kişi dinlenmek için tatilin özlemini kuruyor. Fakat tatil masrafları da oldukça can yakıyor ve bu yüzden kişiler hemen bankalara giderek tüketici kredisi için başvuruda bulunuyor. Otellerin aylar öncesinden erken rezervasyon yapmaya başlaması ile tatil giderleri daha da uyguna geliyor. Bireysel ihtiyaç kredisi şartları ile aynıdır. Bankaların oteller ile herhangi bir anlaşması yoktur. Dolayısıyla tüm bankalar faiz indirimi yapmaz. Bazı seyahat acenteleri, anlaşmalı bankaların kredi kartlarına özel imkanlar sunmaktadır.

Tatil Kredisi Kampanyaları Nelerdir?

Tatil kredinizi 3 ay ile 48 ay vadeler de alma şansınız bulunuyor. Bu krediler ile ister yurt içi isterseniz de yurt dışı seyahat programlarınızı oluşturabilirsiniz. 1 yılın bütün yorucu zamanını tatille taçlandırmayı düşünenler isteyenler tüketici kredisi ile ödemelerini aylara bölerek uzun vade seçenekleriyle gerçekleştirebilirler.

Ancak unutmayın ki her banka sizin tatil kredinize olumlu cevap vermeyebilir. Elbette ki kredi notunuz, geliriniz çok önemlidir. Bankaların müşterilerine sunduğu tatil kredi kampanyaları sayesinde uygun vade oranları ve faiz seçenekleri yer alır. Bunun için yapılması gereken size en uygun bankayı seçmektir. Daha sonra bankayla atacağınız adımlar doğrultusunda kredinizi kullanabilirsiniz.

Tatil kredileri

Tatil Kredisi Faiz Oranları

Akbank: Sigortalı ya da sigortasız olarak talep edebileceğiniz 10 bin TL kredi için 48 ay süresince 399,29 TL ödeme yapıyorsunuz. Kredi faiz oranı 2,54’dür.

Garanti Bankası: Aylık ödeme miktarı 339 TL, 48 ay için %1,84 faiz oranı bulunuyor.

İş Bankası: 10 bin TL kredi tutarı için 48 ay vade, %2,20 faiz oranı ile ayda 369,90 TL ödeme gerçekleştiriyorsunuz.

Yapı Kredi Bankası: 10 bin TL için 48 ay vade, %2,44 faiz oranıyla aylık 390,54 TL ödeme yapıyorsunuz.

Denizbank: Tüketici kredisi 3-48 ay vade seçenekleriyle %2,60 faiz oranı, ayda 404,59 TL geri ödeme sağlıyorsunuz.

QNB Finansbank: %1,79’dan başlayan faiz oranları ile 10 bin TL kredi için faiz oranı %1,79’dur. Ayda 447,12 TL ödeme olanağı sunmaktadır.

Vakıfbank: Almış olduğunuz krediyi talebiniz doğrultusunda 1,2 ve 3 ay ertelemeli şekilde ödeme seçeneği bulunuyor. 10 bin TL kredi için faiz oranı %2,09’dur. Aylık taksit tutarı ise 360,62 TL’dir

ING Bank: Tatil kredisi için faiz oranı %2,14 ve geri ödemesi aylık 365 TL’dir.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası: Tüketici kredisi dahilinde tatil nedeni ile de verdiği kredi için %1,84 faiz oranı uyguluyor. Ancak kendi müşterilerine daha uygun oranlarda kredi olanağı sunuyor.

Akbank: İnternet bankacılığından başvurduğunuzda anında 30 bin TL tutarında kredi sağlıyor. Bu kredi türü için ek hiçbir belge gerekmiyor ve banka müşterisi değilseniz gelir belgesi ile ikametgâh belgesi istemektedir.

Yapı Kredi Bankası: Tüketicilere her anlamda yardımcı olmasının yanı sıra maaş müşterilerine daha uygun şartlarda kredi olanağı sunuyor.

İş Bankası: Tüketiciler ödeme planlarını diledikleri gibi kısaltma imkanına sahiptir. Başvuru için banka şubelerine ya da İşCep uygulaması üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir