Tatil gunu kredi cekme
tatil gunu kredi cekme

İnsanların her an nakit paraya ihtiyacı olabilir. Özellikle toplu paraya ihtiyaç duyuluyorsa direk kredi çekilmesi yoluna gidilmektedir. Fakat bankalar hafta sonu ve tatil günlerinde genellikle açık olmadıkları için insanlar bu günlerde olan nakit ihtiyaçlarını ertelerler. Aslında bu günlerde duyduğunuz nakit ihtiyacınızı ertelemenize gerek yok. Çünkü bazı bankalar müşterilerine sundukları hizmetle hafta sonu kredi kullanmalarına izin veriyor.

İnternet Bankacılığından Anında Kredi Alabilirsiniz

Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, Finansbank ve Vakıfbank gibi bankalar müşterilerine şubeye gitmeden internet şubesi veya mobil uygulamaları üzerinden kredi kullanma hakkı tanımaktadır. Gerekli bilgileri doldurduğunuz takdirde krediniz onaylanırsa tatil günleri veya hafta sonu olsa da hesabınıza geçer.

İnternet Bankacılığından Nasıl Kredi Alınır?

Dijital ortamda kredi başvurusu yapmanızın ardından, çevrimiçi çekeceğiniz kredi miktarı, kullanacağınız vadeyi giriş yaparak krediyi sigortalı veya sigortasız seçeneği ile iki farklı ödeme planı çıkıyor. Sigortalı olanını seçtikten sonra banka tüketici kredisi sözleşmesi, Hayat Sigortası Sözleşmesi, mesafeli sigorta sözleşmesi, geri ödeme planını online olarak okunmasının ardından okuduğunuza dair onay ile banka şubesinde bulunan mevduat hesabınıza krediniz dakikalar içerisinde yatabiliyor.

Onayladığınız bütün sözleşmeler ise daha sonra bankada belirtilen mail adresinize düşüyor ve gerektiğinde istediğiniz gibi okuyabilir ve ileriki zamanlarda ihtiyaç duyduğunuzda gerekli başvurularda bu belgeleri kullanabiliyorsunuz.

Yalnız bu bankalardan hafta sonu veya tatil günlerinde kredi kullanabilmeniz için bankanın müşterisi olmanız gerekir. Aksi takdirde kedi kullanamazsınız. Bu kanallar üzerinden kredi kullanmanın en büyük avantajları ise; banka şubesine gidip sıra bekleme sorununu ortadan kaldırması, evraklarla uğraşma derdiğini ortadan kaldırması ve bankaların açık olmadığı zaman dilimlerinde de kullanıla bilinmesidir.

Kişinin internet bankacılığı yoksa kişi hesabının bulunduğu bankamatiklerden de kredi başvurusu yapabilir. Banka kişiye olanakları doğrultusunda küçük miktarlarda da olsa kredi kullandırabilir. Hesabı üzerinde ek hesabı bulunuyorsa bu miktarı vadeli geri ödemek kaydıyla nakit avans olarak ta kullanabilir.

Yıllar önce sorulduğunda bu sorulara cevabımız tatil günlerinde kredi kullanmanız imkânsız diyebilirdik ancak her an müşterisine ulaşma çabasında olan bankalar tatil ve gece gündüz farkı gözetmeksizin para ihtiyacını karşılayabiliyorlar.

Anında Kredi

Bazı bankalar gün içinde incelenmesini yapıp hemen onay verebiliyor. Bu tür krediler direk hesabınıza aktarıldığı için hafta sonu veya tatil olsa da kredinizi çekmiş oluyorsunuz. Yapıkredinin ön onaylı kredisi onaylandığında anda hesabınıza aktarılmaktadır. Anlık kredi istiyorsanız yapıkredi uygulamasındaki krediler bölümüne bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir