Kredi ve Finans Portalı

Hafta Sonu Para Transferi Yapılır Mı?

Günümüzde para transferleri mobil uygulamalar ve internet bankacılığı sayesinde çok kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Her ne kadar afta içi gerçekleştirilen para transferleri kolay olsa da hafta sonu için aynı durum söz konusu mu? Pek çok insanın merak ettiği  ”Hafta sonu para transferi yapılır mı?” konusunu inceleyelim. Bu sorunun cevabını vermeden önce elektronik para transferlerinde kullanılan havale ve eft kavramlarından bahsedelim.

Havale ve Eft Nedir?

Havale ve eft
havele ve eft

Havale aynı bankanın farklı şubeleri arasında yapılan para transferi işlemidir. Eft ise farklı iki banka hesapları arasındaki para transferi işlemidir. Para transferi yapacağımız hesapların aynı banka yada farklı banka olması , bir başka deyişle yapacağımız işlemin havale yada eft olması ”Hafta sonu para transferi yapılır mı?” sorusu için belirleyici olacaktır.

Hafta Sonu Havale Yapılır Mı?

Havale ile para transferi işlemleri  7 gün 24 saat yapılabilir. Para göndereceğiniz hesap sizin bankanızla aynı bankanın hesabı ise hafta içi ve hafta sonu fark etmeksizin günün her saatinde işleminiz anlık olarak gerçekleşecektir.

Hafta Sonu Eft Yapılır Mı?

Eft ile para transferi işlemleri yalnızca hafta içi mesai saatleri içerisinde gerçekleşir. Bunun nedeni eft işlemlerinin Merkez Bankası onayı ile yapılmasıdır. Hafta içi mesai saatleri içinde yapılan eft işlemleri ortalama 5-10 dakika içerisinde gerçekleşir. Hafta içi mesai saatleri dışında yapacağınız eft işlemi bir sonraki gün mesai saatinde gerçekleşecektir .

Hafta sonu eft yapamaz mıyım ? Hafta sonu eft talimatı verebilirsiniz.Ancak hafta sonu yapılan eft işlemi Pazartesi günü mesai saati içinde gerçekleşecektir.

Hafta Sonu Fast Yapılır Mı?

Fast işlemi tüm bankalar arasında gerçekleşen bir transfer biçimidir. Eft den farklı olarak işlem limitleri azdır. 7/24 fast ile para transferi yapabilirsiniz. Fastle hafta sonu para transferlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.