Garanti konut kredisi
garanti konut kredisi

Ülkemizde hizmet veren finansal kuruşlardan birisi de Garanti bankası olurken, taşıt, konut, tüketici ve ihtiyaç kredilerini, bireysel ve kurumsal olarak tüketicilerine sunanlardan birisidir. Elbette ki bu durumda, konut sahibi olmak isteyenler, farklı kredi özelliklerine göz atarken, kendi bütçelerine uygun olarak taksit planlaması yapmak istemektedir. Bu durumda da Garanti’den kişiye özel konut kredisi verilirken, kişilerin belirlediği taksit tutarları ile özel taksitli olsun istekleri karşılanıyor.

Kişilere özel kredi ve faiz oranları

Genel olarak bankaların bir uygulaması olan, kişiye özel faizler, elbette ki garanti bankasının da özellikleri arasında. Bankalardan alınan krediler de risk grubuna göre kredi faizleri belirlenmektedir. Bu durumda da kredi puanları yüksek olan ve risk grubuna girmeyen tüketiciler için, faiz oranları daha düşük tutulmaktadır. Fakat, kredi puanlarında düşüş yaşamış kişiler, maalesef biraz daha yüksek faiz oranları ile karşı karşıya kalmak durumumdadır.

Ödemenizi kendiniz belirleyin

Tüketicilerin, kendi belirledikleri tarihlerde, kendi belirledikleri ödeme tutarı kadar ödeme yapmalarını kolaylaştıran ‘’ özel taksit olsun ‘’ özelliği, yılın belirlenmiş dönemlerinde farklı gelir elde etmeleri dahilinde, tüketicilerin kendi belirlediği tutarlar ele alınarak, ödeme yapmak isteyenlere kolaylık sağlanmaktadır. Bu özellik ise, ‘’ Özel Ödemeli Mortgage ‘’ olarak tanımlanıyor. Böylelikle yılın dönemsel olarak gelir değişikliklerinden dolayı, ödemelerinizi kendiniz ayarlayabileceksiniz.

Azalan taksit imkânı

Yine konut kredileri için; Garanti’den kişiye özel konut kredisi kapsamında, azalan taksit imkânı da bunlar arasındadır. Eğer ki ilk taksitlerde yüksek taksit tutarları ödemek ve sonrasında da dönemsel olarak taksit tutarlarında azalma olsun istiyorsanız ‘’ Azalan Taksitli Mortagage ‘’ kredisi tam sizlere göre bir seçim olacaktır.  Bu seçenek ile faizlerin %40 ‘a kadar azaltılması mümkün olabilir.

Kredi ve özellikleri

  • TL cinsinden kullanma imkânı
  • Maksimum vade 240 ay olarak belirlenmiştir
  • Erken ödemelerde %2 kadar erken ödeme ücreti tahsil edilir
  • Teminat olarak da satın alınacak olan ev ipoteği yeterli görülmektedir
  • Her ne kadar kefil aranmasa da risk grupları içerisinde yer alan tüketiciler için bazı şubelerin kefil talebinde bulunduğu da temel esastır.
  • Konut değerinin ekspertizleri ele alınarak, maximum olarak %80’ inin kredisini kullanma imkânı sunulmaktadır.

Faiz tutarları güncellensin

Faiz tutarlarında yer dönem düşüş olacak diye düşünen tüketiciler ise, ‘’ faiz tutarlarının her zaman güncel tutulmasını talep edebilir. ‘’ Böylelikle, faizlerde düşüş yaşanması da yükselme yaşanması da kişinin sorumluluğunda olacaktır.

2 Comments

    1. Selda hanım elbette kredi kullanabilirsiniz. Fakat maaşınıza göre alacağınız limit sınırlıdır ve alacağınız evin bedelinin % 20 sini peşin vermelisiniz. Kredi notunuzda sıkıntı bulunmuyorsa bütün bankalar size kredi verebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir