Garanti bankasindan ikinci kredi
garanti bankasindan ikinci kredi

Aylık düzenli gelirimizi aşan harcamalarımız ve zamanla bütçemizde oluşan açıkları kapatabilmek için en akılcı yol olarak gördüğümüz ihtiyaç kredilerine başvuru yapmaktır. Alınan kredi ile borçlar kapatılırken oluşan yeni borçlarımızı ise taksitlere bölerek rahat bir şekilde ödeme imkânına sahip oluruz.

Bu anlamda ihtiyaçları için Garanti Bankası kredileri kullanan kişilerin çeşitli sebeplerle tekrar kredi ihtiyaçlarına istinaden Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi kullanabilme fırsatı hakkında bilgiler vereceğiz.

Sektörün önemli isimlerinden birisi olan Garanti Bankası bir bankanın uygulayabileceği bütün bankacılık işlemleri için faaliyet gösterirken müşterileri olan tüketicilerin haklarını da arayarak onlara uygun örnek bankacılık davranışını sergilemektedir. Aktif büyüklüğü ile ülkemizin ikinci büyük bankası konumunda olan Garanti Bankası, şubelerinden daha önce kredi kullanan müşterilerine ikinci bir kredi imkânı vererek bayram öncesi sevindirdi.

Vadesi devam eden yani çekilen kredinin geri ödemesi devam ederken kişiye tekrar kredi ihtiyacı olması durumunda yapması gereken tek şey bir Garanti Bankası şubesine gitmek kalıyor.

Garanti Bankası Kredi Başvurusu

Düşük faiz, uygun vade koşulları ikinci kredi çekmek isteyen müşterilere sunulan hizmetler arasında. Banka kredi notuna bağlı olarak ve mevcut gelir durumu da olanak sağlaması durumlarında, ikinci kez alabileceği krediyi ödeyebileceğine kanaat getirmesi ile kişileri kredi tahsisinde bulunuyor. Yasal kredi vadesi maksimum 48 ay olarak bu kredi için de geçerli ve geri ödeme planı müşterinin taleplerine göre uygulanıyor.

Garanti Bankası Örnek Ödeme Hesaplamaları

Alacağınız kredi miktarı 15 bin lira ve vadeniz 48 ay olduğunu düşünürsek faiz oranınız yüzde 1,57 ve aylık olarak ödeyeceğiniz miktar ise 477,56 Lira. Toplam ödeme tutarınız ise 23 bin 1 lira olarak kredi planınıza geçen hususlar.

20 bin lira kredi kullanıldığı takdirde ise 48 ay 628,91 TL ödüyorsunuz ve toplam ödeme 30 bin 292 lira olarak işleniyor. Bu kredi karşılığı 10 bin 292 lira faiz ödemiş olacaksınız.

Alacağınız 25 bin lira için ise faiz oranı 1,42 olurken ödeyeceğiniz taksit tutarı 766,74 lira ile toplam ödeme tutarınız 36 bin 934 lira oluyor.

Kredi İçin İstenilen Belgeler

Garanti Bankasına kredi başvurusu yapabilmeniz için tek önemli şey TC Kimlik numaranızdır. Numaranız ile yapacağınız ön başvuru sonrası banka size ön onay verir ve arkasında isteyebileceği belgeler bulunur. Şube üzerinde başvuru yapıyorsanız ve ilk kez başvuru yapacaksanız bankada hesap açtırmanız ve şubeye mecburen gidilmesi gereken hususlar arasında.

Bunlarla birlikte çalışan kişilerden bordro ya da çalıştığı işyerinden imza sirküleri ile birlikte gelir yazısı, emekliyse emekli olduğuna dair aylık tahsis belgesi, kredi başvurusu yapacak kişi değil de şirket ise gelir vergisi beyannamesi, vergi levhası başlıca istenilen belgeler arasında. Diğer şirketler, kira karşılığı kredi başvuruları, KOBİ’ler için ise farklı evraklar istenebilirken, gerekli görüldüğü takdirde kefilde istenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir