Garanti sonbahar kredisi
garanti sonbahar kredisi

2017 yılının son çeyreğine girmemizin ardından milyonlarca müşterisine cevap veren Garanti Bankası Sonbahar Kredisi ile yeni bir kampanyaya imza attı. Garanti Yaz Kredisi kampanyası sonrası böyle yeni bir çalışmayı tüketiciler olarak bekliyorduk. Reklam platformlarında Sonbaharın hüznünü andıran bir isim kullanmış olsa da, % 1,29 faiz oranı tüketicileri kredi kullanmaya yönlendirecek gibi görünüyor.

Garanti Sonbahar Kredisi Başvuru

Bankanın müşterisi olsun olmasın herkesin başvuru yapabileceği bir hizmet olan Sonbahar Kredisi için kullanılıyorsa Garanti Cep ya da internet sayfasına girmeniz yeterli oluyor. Yani şubeye gitme gibi bir endişeniz olmasın. Başvuru yapmanız için sayfaya giriş sonrası TC kimlik numaranız ve cep telefonu numaranız ile bilgilendirmeyi işaretlemeniz yeterli. Buradaki bilgilendirme sizlerin bilgi verme sırasında oluşabilecek endişelerinizi giderme amaçlı olarak düzenlenmiş. Yani banka size verdiğiniz bilgilerin güvende olduğunu sadece başvurunuz ile ilgili olarak kullanılacağını bir anlamda taahhüt ediyor.

Başvuruda gerekli onayın cep telefonunuza gelmesinin ardından gerekli bilgilerin girilmesi ile diğer etaplar tamamlanmasının ardından size kredi onayı ile ilgili bilgi veriliyor ki bundan sonra alacağınız parayı istediğiniz gibi harcayabiliyorsunuz.

Kredi Başvurusu Durum Sorgulaması

Nüfus cüzdanı ve gelir belgeniz ile alabileceğiniz kredinin onay durumu elbette sizin kredi notunuza bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Fakat internet üzerinden ve SMS kanalıyla başvuru durumunu sorgulayıp öğrenebiliyorsunuz. DURUM boşluk TC Numarasını yazarak 3390’a SMS göndermeniz başvuru durumunu öğrenmek için yeterli. Telefonla öğrenmek için destek hattı ise 444 0 335.

Kredinin başvuru limitinin yükselmesi kredi faizinin de düşmesi anlamına geldiğinden alacağınız miktara göre değişiklik gösteren Garanti Sonbahar Kredisi, alacağınız 75 bin lira için 48 ay vadede 2 bin 225 lira taksit ödüyorsunuz.  25 bin liranın faizi % 1,44, 50 bin liranın ise % 1,34. Azami vade miktarı 3 ay maksimum ise 48 ay olarak belirlenmiş.

Kredi Masrafları

Kullanılan kredinin binde beşi oranında Kredi Tahsis ücreti kesiliyor ki bu rakam 25 bin lira için 125 lira. Kredi için yapılacak hayat sigortası ve vergiler toplamı ise 381,25 lira. Bunların dışında herhangi bir ücret ödemesi yapılmıyor. Banka şubesine gitmeden Garanti Cep’ten kullanmak isteyeceğiniz kredinin limiti 25 bin lira ile sınırlandırılmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir