Kredi notu ogrenme
kredi notu ogrenme

Kredi notu tüm finansal geçmişinizin analiz edilerek elde edilen sonuçların bir tabloda toplanmasıdır. Finansal durumunuz bu kredi notu sayesinde değerlendirilir. Kredi notunuza göre bankalar size kredi verip veremeyeceklerine karar verirler. Garanti bankasında ise kredi notunu öğrenmek oldukça kolaydır. Teknolojinin gerekleri sayesinde internet kullanımı gittikçe artmıştır.

Garanti İnternet Bankacılığı İle Kredi Notu Öğrenmek

İnternet bankacılığı ile kredi notunu öğrenmek için ilk olarak internet bankacılığı sistemine giriş yapılması gerekmektedir. İnternet bankacılığı raporlar kısmında yer alan KKB raporları bölümünden kredi notu ve kredi risk raporu sonucuna ulaşılabilir. Raporu bulduğunuzda altı aylık bir kredi geçmişinden bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Kalan borç bakiye tutarını sorgulatabilirsiniz. Oldukça kolay ve zahmetsiz olan bu işlemi Garanti İnternet Bankacılığından rahatça evden şubeye uğramadan yapabilirsiniz. Ya da telefon aracılığı ile kredi notunuzu bankanızdan sorgulatabilirsiniz.

Garanti Bankası nezdinde hesabınız yoksa ve bu hesabınıza bağlı internet bankacılığı ile igaranti uygulamasını kullanamıyorsanız öğrenebilmeniz için yapabileceğiniz çok fazla bir şık kalmamıştır. Öğrenim sağlayabilmeniz için herhangi bir Garanti Banka şubesine giderek kredi müşteri yetkilisi ile görüşmeniz gerekecektir.

Ayrıca 444 0 333 numaralı telefon ile Alo Garanti Müşteri hizmetlerini arayarak gerekli bilgileri edinebilir ve sorgulamaları yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir