Garanti bankasi elma hesabi 1
garanti bankasi elma hesabi 1

Garanti Bankası’nca şubelerinde hesabı olan müşterilerinin vadesiz mevduat hesaplarında bekleyen paralarının değerlendirilerek, müşterilerine gelir getirmesi hedeflenen hesaba Elma Hesabı denir.

Kendi şubelerine müşteri çekmek, gelirlerini artırma çabası ile aynı zamanda kendilerine para yatıran müşterilerine para kazandırma düşüncesinde olan Garanti Bankası müşterinin onaylaması durumunda mevcut bakiyesinden otomatik olarak fon alımı yapılmasına olanak vermektedir. Bu fon alımları ile müşterilerine kazandırma mantığı yatar. Müşteri para çekmek istediği zaman bu fonları bozdurarak kişinin para çekmesine olanak verir ve alınan fon ve durduğu süre zarfı içerisindeki gelirleri ise kişilerin hesabına virman edilir.

Fon alımı için en alt limiti bin 500 lira olarak belirleyen Garanti Bankası, hesabınıza yeni para girişi olduğunda otomatik olarak fon alımı yapar.

Elma Hesabı Nasıl Açılır?

Uğraşmadan, risk almadan gelir getirmek isteyen kişiler bu hesabı Garanti Şubelerinden, İnternet Bankacılığından ve 444 0 333 numaralı Alo Garanti ulaşarak açabilirler. İnternet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde hesap açım menüsünü kullanarak anlık olarak yapabilirsiniz.

Elma Hesabının Avantajları Neler?

Kişiler fatura ödemelerinin psikolojik ağırlığından kaçınmak için bankalarda bulunan hesaplarına otomatik ödeme talimatları vermektedir. Bu ödeme talimatları gerçekleşene kadar paralar hesapta bekler. Bu bekleme esnasında  en azından küçük miktarlar karşılığı bile olsa gelir getirmesi kişilerin yararına olacaktır. Bu hesap ile fon alımı yapılmasıyla kişi istediği zaman para çekimi yapar bunun için bir engel bulunmaz.

Bazı müşteriler hesaplarındaki paranın bankamatik ile bakımlarında göremediklerinden, eksik para varmış, paranın birileri tarafından alınmış hissine kapılabilirler. Bu yüzden bu düşüncelere kapılabilecek müşteriler bilgilendirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir