Garanti bankasi apple kredisi
garanti bankasi apple kredisi

Özellikle gençler arasındaki teknoloji rekabeti ile marka merakı, tüketicileri ismiyle ün yapmış olan Apple marka ürünlere yönlendirdi. Bunlarla birlikte bir kısım nesil ise itibar derecesi olarak bu ürünlere merak sarmış durumda. Fakat Apple ürünleri kalitesi ile birlikte yüksek fiyatları dikkatleri üzerine çekiyor.

Fiyatların çok yüksek seviyelerde olması bu ürünlere talebi düşürmedi. 1400 lira maaşla çalışan asgari ücretiler dahi Apple ürünlerini kullanma çabası içerisinde. Bu durum ne kadar doğrudur, ne kadar mantıklıdır bu durum tartışılır. Ancak ülkemizde özellikle cep telefonlarına taksitli ödeme imkanının kredi kartlarından kaldırılmasının ardından telefon almak için tüketiciler çeşitli yollara başvurdu. Bilgisayar ve diğer elektronik ürün alımlarında taksit sınırı 12 aya çıkarıldı.

Özellikle Apple ürünü olan İphone cep telefonu talebinde bulunan tüketiciler bu ürüne sahip olabilmek için farklı yöntemlere başvururken aynı zamanda bu ürünün bedeli olan fiyatın çok daha üstünde rakamlara alınmasına neden oldu.

Kaliteli ürün kullanarak ağırlığını koymak isteyen tüketicilere bu anlamda Garanti Bankası, Apple ürünlerinin alımında kullanılmak üzere isteyen tüketicilere Apple kredisi  kullandırma imkanı verdi.  Ancak bu kredi Apple mağazalarında geçerli olacak. Bu mağazalar ise Lydia, Troy, Pupa ve Gürgençler.

Apple Kredisine Başvuru

Garanti Bankasının diğer kredi ürünlerine başvurularında olduğu gibi Apple kredi başvurusu için Garanti Cep, GarantiOne ya da Garanti İnternetten giriş yaparak kullanabildiğiniz gibi aynı zamanda yapacağınız alışverişlerinizi taksitlendirebiliyorsunuz. Mağazalar üzerinde bulunan QR kodları ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapılabiliyor.

Apple Kredisi Örnek Hesaplama

Garanti Bankası mağazalarda kullanılmak üzere hizmete sunduğu Apple kredisinin en alt limiti 3 bin lira iken en yüksek limiti ise 15 bin lira. Bu limit ürünün bedeli ile sınırlı.  Kullanılan her kredinin vadesi 12 ile 48 ay ile sınırlı iken hepsinde faiz oranı yüzde 1.59. Alacağınız 3 bin  lira için 12 ay vade kullanabiliyorsunuz ve aylık ödemeniz 282.02 lira. Toplamda ödeyeceğiniz tutar ise 3 bin 384 lira olarak hesaplanıyor.

Müşterinin krediye başvurusu sırasında Promosyon kodu kullanmak istiyorum seçeneği seçilmelidir. Sigorta ücreti, kredi tahsis ücreti bulunmuyor ve bu kredi için gelir belgesi istenmiyor. Bu üründe alacağınız kredi tutarı ürün bedelinden düşük olduğu takdirde üzerine kalan miktarın nakit olan karşılanması ise mümkün değil. Bununla birlikte tabi başvuru olumsuz cevaplanmasıyla kişi kredili alışveriş yapamamaktadır.

Sonuç olarak özetlenmek istenirse Garanti Bankası Apple Kredisi alacağınız ürün bedeli üzerinden ve ilgili mağazalardan alınacak ürünler için alınabilmektedir. Kredinin vade süresi 3-48 ay ile sınırlı ve maksimum limit ise 15 bin lira. Faiz oranları ise % 1.59.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir