En uygun faizli kredi hangisi
en uygun faizli kredi hangisi

Özellikle hoşgeldin mevduat faizleri ile son dönemde dikkatleri üzerlerine çeken bankalar aynı zamanda en uygun faizler ile müşterilerine kredi vermeye çalışırlarken son dönem itibariyle kredi faizleri hakkında sizler için araştırma yaptık.

Temmuz ay’ının son haftasına girerken onlarca bankanın farklı krediler sunması özellikle tüketicilerin kafasını karıştırıyor. Bazı bankalar faiz oranlarını indirirken masrafları artırmış durumda. Bu da tüketicinin cebinden hemen hemen aynı miktarda para çıkışına neden oluyor.

Peki dönem itibariyle kredi kullanmak isteyen vatandaşlar hangi bankadan kredi almalılar? Hangisinden daha kazançlı çıkarlar ve hangisi için az masraf öderler? Önemli olan parasal ihtiyacın karşılanırken asgari masraf ödenmesi ve en düşük faizlerle borçlanılması ise hareket imkanı sağlayacak bir kaç banka kredilerinden bahsetmek istiyorum.

Ağustos ay’ına girmemize az bir süre kala bankaların faizleri farklılık gösteriyor iken, en fazla dikkat çeken ise kredilerden alınan Hayat Sigortası Poliçeleri gibi görünüyor.

İng Bank % 1,09 Faizli Kredi

Dönem itibariyle en uygun faizli krediyi İNG Bank müşterilerinin hizmetine % 1,09 gibi bir oran ile sunuyor. Alacağınız  10 bin lira için 24 ay vadenin toplam ödemesi 11 bin 766 lira. Aylık taksit ödemesi ise 488 lira olarak hanenize yazılıyor. Ödeyeceğiniz vergi miktarı 286 lira, Kredi Tahsis Ücreti 50 lira iken iki yılın sonunda ödeyeceğiniz faiz miktarı ise bin 430 lira oluyor. Cebinizden ise fazladan 2 bin 102 lira çıkmış oluyor. Bu oran ise alacağınız paranın hemen hemen yüzde 20 si diyebiliriz.

QNB Finansbank % 1,29 Faizli Kredi

İkinci uygun faizli krediyi imkanını ise QNB Finansbank sunuyor. KrediGo uygulaması ile her banka müşterisine  anında kredi imkanı veren bankadan alacağınız 10 bin lira için aylık 499 lira ödüyorsunuz. Kredi tahsis ücreti, vergiler toplamı 382 lira. Ödeyeceğiniz faiz miktarı ise 2 bin 48 lira. Cebinizden çıkacak fazladan miktar ise toplam 2430 lira.

Türkiye İş Bankası % 1,27 Faizli Kredi

İng Bank ve QNB Finansbank’ı takip eden diğer bir banka olan İş Bankası 10 bin lira için toplamda 2 bin  15 lira faiz alırken, masraf ve vergi kesintisi 384 lira. Toplam yapacağınız fazladan ödeme miktarı ise 2 bin 349 lira.

Bankalar verdikleri kredilerden masraf olarak Kredi Tahsis ücretini % 0.05 oranından alırken, krediyi alan kişinin yaşına, cinsiyetine göre farklı olarak Hayat Sigortası ücreti tahsis ediyorlar. Masraf hepsinde bu yüzden 50 lira olarak alınıyor. KKDF ve BSMV ise ortalama 382 lira civarlarında.

Dönem itibariyle diğer bankaların faiz oranları ise şu şekilde;
Vakıfbank % 1.20
Halk Bank % 1.20
Odeabank % 1,29
Burganbank % 1,36
Yapı Kredi Bankası % 1,39
Garanti Bankası % 1,79

Genel olarak faiz oranları bu şekilde verilmiş olsa da, kişinin banka ile olan ilişkileri, maaş bankası olup olmadığı gibi hususlar bu rakamlarda ve masraflarda değişikliğe neden olabilmektedir. Bunun için en güncel rakamlar dijital ortamlardan yapılan başvurular ile alınan anında krediler ve banka şubelerine yapılan başvurular sonucu neticelenecektir.

Ağustos Ay’ında İhtiyaç Kredileri Faizleri Ne Olur?

Ağustos ayında kullanılacak olan Tüketici Kredileri faiz oranları her ne kadar bankaların yaptıkları kampanyalar eşliğinde farklılıklar gösteriyor olsa da, Temmuz ayında yaşadığımız faiz oranlarında  herhangi bir değişikliğin yaşanması beklenmiyor. % 1,09 ile % 1,70 oranları arasında değişecek olan faiz oranları aynı şekilde vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir