Facebook uzerinden krediye basvurma
facebook uzerinden krediye basvurma

Son dönemde teknolojinin ilerlemesiyle herkesin cebine giren, her türlü uygulamalara barındıran akıllı telefonlarımız ile,  en yoğun kullanıcılardan birine sahip sosyal paylaşım hesaplarından birine sahip facebook üzerinden,  kredi başvurusu yapabilirsiniz. Dilerseniz hangi kredilere, nasıl başvuru yapıldığını açıklayalım.

Facebook üzerinden kredi Başvurusu

Bankalar artık deyim yerindeyse kredi satımı yapabilmek için bütün alternatiflerini seferber etmiş durumdalar. Kârlarına kâr katma çabasıyla ellerindeki bütün kanalları kullanan bankalar üyesi olduğumuz Facebook sayfası üzerinden de kredi başvurusu alarak onay vermektedir.

Kredinin her çeşidine başvuru yapabildiğiniz hesabınız üzerinden 48 ay vadeye kadar alabileceğiniz krediler ile nakit ihtiyacını karşılayabiliyorsunuz.

Facebook üzerinden hangi bankalar kredi veriyor?

Özellikle Denizbank ve Teb (Türkiye Ekonomi Bankası)’nın kredi başvurusu aldığı sosyal hesabınız üzerinden onlarca finans şirketi de müşteri yarışına girmiş durumdadır. Özellikle kredi notu düşük olanlar ile başka sebeplerden dolayı kredi alamayan insanlar üzerinden komisyon almaya çalışan bu firmaların resmi olup olmadıkları, başvuru yapacaklar adına çok önemlidir. Alamadığınız krediyi alabilmek adına cebinizdeki paradan olabilirsiniz. Günümüzde bu şekilde nakit kredi sağlama taahhüdü vererek peşin komisyon alan ve müşterilerini dolandırma  yoluna giden firma ve gerçek kişi sayısı çoktur. Bu firmalar gerçekten iş yapan ticari şirketleri de çok durumda bırakarak, isimlerini ve yaptıkları işleri lekelemektedir.

Facebook üzerinden kredi başvurusu nasıl yapılıyor?

Sosyal hesaplar üzerinde kurulan bankaların resmi sosyal paylaşım sitesi üzerinden iletişime geçme butonu ile bankanın resmi internet sitesine yönlendiriliyorsunuz. T.C. Kimlik numarası ve telefon numaranızı girerek başvuruda bulunuyorsunuz.

Milyonlarca girişin olduğu ve takibin sağlandığı Facebook sosyal hesapları dışında firmalar SMS’ler ile ve mesajlarla kredi başvurusunu alarak müşterilerine telefonlar ile dönüş yapmakta ve danışmanlık hizmeti vermektedirler.

Facebook Üzerinden Hangi Kredilere Başvuru Yapabilirim?

İş yeri ekipman kredisi, özellikli ihracat kredisi, borç birleştirme kredisi ve eşya kredileri gibi farklı amaçlar doğrultusunda verilen nakit ihtiyaçlarınız ile tüketici kredileri için başvuru yapabilirsiniz.

Sonuç olarak bir çok başvuru şekli olan kredi talebinizi kolaylaştırmak adına bir daha atılmış oldu.  Milyonlarca kullanıcıya sahip sosyal paylaşım sitesi olan Facebook üzerinden açılan hesaplardan kredi başvuruları alınır hale getirildi. Her ne kadar krediniz onaylanmış olsa da kredi sözleşmesini imzalamak ve gerekli belgeleri teslim etmek için bankaların şubelerine gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir