Evkur kredi notuna bakıyor mu
evkur kredi notuna bakıyor mu

Evkur, müşterilerine kredi kartsız ve peşinatsız ödeme imkânı sunan bir işletmedir. Bu kapsamda Türkiye’nin birçok noktasında faaliyet gösteren işletmelerden yararlanarak Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa mağazaları üzerinden alışveriş yapılabilir. Bunun yanında evkur finansman politikası gereği online olarak da internet üzerinden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Evkur kredi notuna bakıyor mu sorusunun güncel bir yanıtını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Evkur’dan alışveriş yapacak olanların aklına takılan sorulardan biri de evkur kredi notuna bakıyor mu sorusudur. Evkur, senetle yapılan alışverişlerde müşterilerinin kredi notuna bakar. Kredi notu düşük olan ya da kara listede bulunan müşteriler, bu şekilde alışveriş olanağından yararlanamazlar. Yapılan sorgulama ile müşterinin üzerinde yasal haciz ya da takip işleminin olup olmadığı görülebilir.

Evkur kredi değerlendirme sonucu olumlu karşılanan kişilerden gelir belgesi, kimlik belgesi, sabıka kaydı ve maaş bordrosu gibi evraklar talep edilir. Genellikle bu belgeler ilk alışveriş için istenir. Sonraki alışverişlerde bu evraklar müşteriden talep edilmez.

Evkur Kredi Notu Neden Önemli?

Tüm banka sistemlerinde olduğu gibi Evkur’da da firma kendini garantiye almak ister. Bu nedenle Evkur kredi notu, firma için çok önemli bir kriterdir. Senetlerin vadesinde ödenmemesi durumunda firma icra takibi ile alacağını tahsil etme yoluna gider. Evkur’dan eşya alacağınız zaman izlenen prosedür şu şekilde işlemektedir.

  • Müşterinin aldığı ürünle ilgili gerekli evraklar hazırlanarak genel merkeze gönderilir.
  • Genel merkez tarafından uygun görülen kişilere senetle alışveriş yaptırılabilir.
  • Evkur internet sitesi üzerinden alınan ürünler 4 iş günü içinde müşteriye teslim edilir. Mağazadan alınan ürünlerde ise aynı gün içinde teslimat yapılır.
  • Ürünler teslim alındıktan 1 ay sonra ödeme işlemi başlatılır.
  • Evkur, sadece senetle alışveriş yapılan bir kurum değildir. Kredi kartı ya da peşin ödeme ile de müşterilerine alışveriş olanağı sunar.

Evkur Kredi Veriyor Mu?

Evkur, müşterilerine direkt olarak kredi vermez. Verilen kredi, sadece teslim alınan ürünün bedeli ile ilgilidir. Bunun haricinde Evkur aracılığı ile insanların nakit ihtiyaçlarını karşılaması mümkün değildir. Evkur kredi değerlendirme sürecine tabi tutulan müşterilerin taleplerine cevap verilmesini müteakip ihtiyaç duyulan alışveriş yapılabilir.

Evkur, beyaz eşyadan cep telefonuna, mobilyadan spor ve motor çeşitlerine kadar birçok ürünün yer aldığı büyük bir mağaza grubudur. Buradan alınacak ürünler için kredi kartı ya da nakit alışveriş imkânı tercih edilebileceği gibi senetle alışveriş de tercih edilebilir. Senetle yapılan alışverişlerde de Evkur kredi notu sorgulaması yapılır. Burada dikkate alınması gereken husus, yapılan alışveriş karşılığı ödenecek olan meblağ, nakit ya da kredi kartı ile sabittir. Fakat senetli alışverişte aldığınız ürünün vade farkı söz konusu olacaktır.

Telefon ya da motor gibi ürünlerin alımında direkt olarak bankadan kredi yolu ile alışveriş yapma imkânı da bulabilirsiniz. Günümüzde iletişim şirketlerinin de müşterilerine telefon satma uygulaması da bu yöntemle yürümektedir. Anlaşmalı olan bankalar aracılığı ile müşteriler kredi kullanarak ihtiyacı olan telefon ya da motor gibi ürünlere sahip olabilirler.

Evkur Kredi Değerlendirme Ne Kadar Sürer?

Evkur kredi değerlendirme sonucu genellikle aynı gün içinde belli olur. Fakat bir kısım özel durumlarda değerlendirme bir sonraki iş gününe kalabilir. Evkur kredi notu sorgulama işlemlerinin son derece hızlı şekilde yürüdüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. Firma içinde kurulan sistem, kredi ve alışveriş mekanizmasının çok hızlı şekilde yürümesine olanak sağlamaktadır. Siz de nakit, kredi kartı ile, senetli ve kredi ile alışveriş seçeneklerini değerlendirmek istiyorsanız Evkur ile irtibata geçebilirsiniz. Sistemin artı ve eksilerini değerlendirerek bütçenize uygun alışverişi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir