Konutunuzu sigortalatmak icin on neden
konutunuzu sigortalatmak icin on neden

Sigortanın Faydaları

Yine pek çok gayrimenkul, taşınır ve taşınmaz mallarda sigorta özelliklerinin olduğu gibi, taşınmaz mallardan birisi de konutlarınız oluyor. Böylelikle, konut sigortası da oldukça önemli bir yere sahip olurken, evinizin ve ailenizin koruma altında olması adına oldukça büyük bir önem taşıyor. Bu sigortayı yaptıran kişiler, evlerde meydana gelebilecek olan yıkılma durumlarında, güvence altında tutacağından, maddi hasarlarınızı en aza indiriyor. Yine bununla birlikte, terör ya da herhangi bir kaza sonrası, meydana gelecek riskleri teminat altına almak ile görevlidir. Hırsızlık ve olası diğer risklere karşı evinizi, ailenizi güvende tutacak olan sigorta da yine konut sigortası olarak adlandırılmaktadır. Elbette ki bu durumda da konutunuzu sigortalatmak için 10 neden bulabilmek gayet tabi mümkündür.

Sizi güvende hissettirecek

Bu sigortayı yaptırmanız halinde, evinizde normalden daha fazla güvende hissedeceksiniz. Teminat altında olmasından kaynaklı olarak, evlerinizi boş bırakıp gitmek elbette ki artık daha kolay olacak.

Hasar durumunda eşyalar teminat altında

Belirtilen herhangi bir hasar meydana gelmesi halinde, konutunuz, eşyalarınız ile birlikte sigortalıysa eğer, deprem ya da olası bir durumda, haklarınız bu sigorta dahilinde teminat altında olacaktır.

Eşyalarınız çalınırsa hakkınız korunacak

Eğer ki, eviniz ile birlikte, eşyalarınızı da az bir maliyet ile birlikte sigortalattıysanız, elbette ki bu durumda hak kayıplarınızı korumanız mümkün olacaktır.

Sel ve su baskını

Bu olay doğrultusunda zarar gören eşyalarınız yine teminat altında olduğu durumlarda, meydana gelecek zararlar da güvenceli olacaktır.

Yardım hizmetleri

Konutlarınızı sigortalamanız halinde, tesisat işlemleri, elektrik, çilingir, tamir işlemleri gibi yardım hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

Enflasyondan koruma

Yine böyle bir teminat olması halinde, bina ve eşyaların da güncel olarak değerlerini korurken, tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor.

Cam kırılması

Herhangi bir sebepten kaynaklı olarak, sigortalı olması durumunda, cam kırılma gibi hasarların da güvence altında olmasını sağlayacaktır.

Deprem ve olası olaylar

Deprem ve diğer felaketlerde de meydana gelen hasarlar, tespit edildikten sonra, güvence altında tutulacaktır.

Araç çarpması

Günümüzde böyle olaylar oldukça sık yaşanıyor aslında. Eğer ki teminatlarınızda böyle bir özellik var ise, araç çarpmasından kaynaklı meydana gelen hasarlarda güvence altında tutulacaktır.

Yangın teminatı

Bu teminat, genel olarak ana teminatlar arasında yer alır. Elbette ki konut sigortası genel olarak, yangın, sel, deprem gibi olayları güvence altına almak için tercih edilmektedir. Bunların yanı sıra ek teminatlar da isteyerek, ek ücretler dahilinde sigortalarınızı yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir