Evde bakim maasina kredi
evde bakim maasina kredi

Ülkemizde hizmet veren bankalar, müşterilerine sunmuş oldukları kredi imkanları dahilinde, bazı ödeme kolaylıkları da beraberinde gelmektedir. Elbette ki vade seçenekleri ile müşterilerin ödeme planlarına uygun bir yapılandırma yaparken, müşteriler de kendi gelir gruplarına uygun olarak kredi tutarlarına başvuru yapması gerekmektedir. Elbette ki, bu bankalardan, kişi için belirtilen tutarda kredi alabilmek üzere, bazı hususların da yerine getirilmesi gerekmektedir. Örnek olarak, başvuru yapacak olan kişinin, aylık olarak düzenli bir gelire sahip olduğu, belgelenmesi, banka şubelerine teslim edilmesi gerekmektedir. Bunların üzerine, evde bakım maaşına kredi veren bankalar gibi sorulara ise aşağıda yer alan şu bilgiler yardımcı olabilir.

Bakım maaşı alan kişi kredi alabilir mi?

Bankaların sunduğu kredi imkânlarından yararlanabilmek için, elbette ki devlet tarafından ödenen düzenli olarak her ay hesaplara aktarılan bakım maaşı yeterli olabilecektir. Sonuç olarak, her ay kişiye tanınmış bir hak olurken, alınan maaşlar doğrultusunda, aylık ödeme planlarında sıkıntı olmayacak vade seçenekleri tercih edilerek, kredi başvuruları yapılabilir. Fakat, bu konuda şunlara da dikkat etmekte kesin fayda var.

 • Her banka, bu konuda; kredi başvurusu yapacak kişilere direkt olarak kredi vermeyebilir
 • Bazı bankalar; ipotek ve bazı şartların da taşınmasını istiyor
 • Yine bazı bankalar tarafından, bir ya da iki kişi kefil isteniyorken, risk grubunda yer alan müşterilere kredi imkanları sunuluyor

Böylelikle, genel olarak yukarıda yer alan özelliklerin taşınması halinde, ülkemizde hizmet veren tüm bankalardan kredi alabilmek mümkün olacaktır. Yani, evde bakım maaşına kredi veren bankalar dediğimizde, ilk akla gelen bankalar aşağıda ki gibi olabilir. Yine bunların dışında kalan bankalar ile de müşteri temsilcilerini ayarak görüşmeler sağlayabilirsiniz. Bu sayede daha doğru ve net bilgiler sizlere müşteri temsilcisi tarafından aktarılacak, hatta, kullanmış olduğunuz kredi kartı ya da hesap kartlarınızı tercih ederek, anında kredi başvurularını internet üzerinden yapabileceğiniz gibi, bankaları ziyaret etmek durumunda bile kalmayacaksınız. ‘’ anında kredi ‘’ bazı bankalar için üst sınır 25.000 TL olurken, bazı bankalar için ise 5.000 TL üst sınır özelliğini taşımaktadır.

Kredi veren bankalar hangileridir?

Bahsettiğimiz gibi, düzenli olarak ödemlerini yapıyor ve kredi notunuzda yüksek ise, genel olarak tüm bankalardan kredi başvurusu yaparak, onay almanız mümkün olacaktır. Bunun için, aşağıda ki bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 • İş bankası
 • Yapı kredi
 • Finansbank
 • Halk Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Garanti bankası
 • Denizbank

Faiz oranları ve vade seçenekleri hangisinin daha uygun olduğunu krediler sayfasından araştırarak, seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir